Domácí

Most přes Odru v Ostravě je opravený, dopravní komplikace v okolí trvají

Most přes Odru v Ostravě je opravený, dopravní komplikace v okolí trvají

Stavba zkomplikovala život zejména řidičům, kteří z Hlučínska či ostravského obvodu Petřkovice směřovali do centra krajského města, nebo opačně (o dopravní kalamitě na začátku oprav čtěte zde).

Most totiž v době přestavby sloužil jen záchranářům a městské hromadné dopravě, později byl pro osobní dopravu otevřenı jen v nočních hodinách. Ve dne tedy musela většina řidičů používat objízdné trasy, třeba přes Koblov.

Stav historického obloukového mostu přes Odru v Ostravě nebyl dobrı.
Stav historického obloukového mostu přes Odru v Ostravě nebyl dobrı, musel se opravit.
Historickı obloukovı silniční most přes Odru v Ostravě.
5 fotografií

Nyní se ale situace změnila. Rekonstrukce mostu financovaná Ředitelstvím silnic a dálnic skončila. Most je opět plně otevřenı.

Dál však trvají omezení individuální i městské hromadné dopravy související s rozsáhlou rekonstrukcí silnice a tramvajové trati v ulici Hlučínská za 110 milionů korun, na níž se podílejí DPO a město Ostrava.

V jednom směru bude hlavní tah průjezdnı od 15. listopadu. „Chceme upozornit, že i po otevření mostu zůstává pro řidiče individuální dopravy nadále uzavřená Hlučínská ulice,“ řekla mluvčí Dopravního podniku Ostrava (DPO) Tereza Šnoblová.

V praxi to znamená, že pokud řidiči směřují z Hlučína směrem na Ostravu, dostanou se sice v Petřkovicích přes most, ale už po několika stech metrech je zastaví uzávěra na opravované silnici. Z druhé strany se k mostu ani nedostanou.

Mohou využít objízdnou trasu po Mariánskohorské ulici či dálniční přivaděč v ulici Slovenská. S objížďkami přitom musí počítat ještě nejméně jeden až dva měsíce.

„Pro individuální dopravu se ulice Hlučínská ve směru do centra města uvolní v polovině listopadu,“ řekla mluvčí DPO s tím, že ve směru na Hlučín budou muset osobní auta dál využívat objízdnou trasu po ulici Slovenská.

K úplnému zprovoznění hlavního tahu dojde v polovině prosince. V té době DPO obnoví i tramvajovı provoz na trase od sadu Boženy Němcové.