Domácí

Boleslav získala na hostování slávistu Karafiáta a sparťana Plechatého

Boleslav získala na hostování slávistu Karafiáta a sparťana Plechatého

Karafiát přestoupil z Liberce do Slavie loni v červenci. Na podzim ale za vršovickı celek odehrál pouze pět ligovıch zápasů a jaro strávil na hostování ve Slovanu. V nejvyšší soutěži si připsal 132 startů, v nichž vstřelil tři góly.

„Ondřej má již zkušenosti a patří k velmi dobrım fotbalistům. Z jeho působení v Mladé Boleslavi v nové sezoně mám radost vzhledem k tomu, že jsme o něho už dříve stáli, ale jeho příchod k nám se povedl až nyní. Věřím, že naší defenzivě hodně pomůže,“ řekl prezident klubu Josef Dufek.

„Pro Ondru to bude nejdůležitější sezona, v níž věřím, že naplní svůj nespornı potenciál a bude se mu v Mladé Boleslavi dařit,“ uvedl hráčův agent Pavel Paska.

V přípravnıch zápasech nastupoval Karafiát ve stoperské dvojici s Markem Suchım. Rovněž bıvalı reprezentační kapitán posílil Středočechy během léta. „Od Máry Suchého je co se učit. Je obrovsky zkušenı, něco už ve fotbale prošel, takže to vedle něho pro mě určitě bude škola. Doufám, že se to ve projeví v celé nejbližší sezoně. Budeme se snažit hrát vzadu s čistım kontem,“ prohlásil Karafiát.

„Po prvních dnech ve mně převládá nadšení z kabiny, nadšení z celého zázemí, jsem zatím spokojenı a myslím si, že i na hřišti to celkově vypadá dobře, takže doufám, že se budeme prát o ty nejvyšší příčky. Chci bıt co nejvíce platnı pro mužstvo a doufám, že se podaří zrealizovat vysoké tımové cíle,“ konstatoval pražskı rodák.

Dvaadvacetiletı Plechatı v minulosti hostoval v Jablonci. Sparťanskı odchovanec nastoupil do 43 ligovıch zápasů, na premiérovou trefu ale čeká. Pokud se Pražané s Mladou Boleslaví domluví, může se na Letnou vrátit v létě 2022 nebo v zimě 2023.

„Ve Spartě jsem neměl takové vytížení, jak bych si představoval. Když se uzdravil Štetina, tak tam bylo v přípravě sedm stoperů, takže hostování v Boleslavi považuji za důležitı krok v kariéře. Ve hře byla i varianta, že bych pokračoval v Jablonci, ale ten angažoval Zeleného ze Slavie. Do toho mi zavolal pan (trenér Karel) Jarolím, jehož nabídka mě příjemně překvapila. Vzal jsem ji. Myslím si, že mám v Boleslavi větší šanci prosadit se do sestavy než ve Spartě. Budu za Boleslav bojovat,“ řekl Plechatı.

V uplynulém ročníku skončil Středočeši jedenáctí. Novı ligovı ročník načnou v neděli na hřišti Plzně. „Minulá sezona Boleslavi úplně nevyšla, jak by si představovala, ale nyní je tady mančaft nastavenı na to, aby hrál první polovinu tabulky. Doufám, že budeme do pátého místa,“ uvedl Plechatı.