Domácí

Málem se poprali, teď muzikanti z Nanday chystají desku

Málem se poprali, teď muzikanti z Nanday chystají desku

„V Bránách se najde každı. Text je o někom, kdo opustil chlast a fet. Ano, je o mně, změnil mě až současnı vztah,“ přiznává zpěvák kapely Tomáš ‚Pospy‘ Pospíšil.

Videoklip vznikl v pražské Surf Aréně, která je nyní zavřená. Autorem je Tomáš Moravec, kterı od skupiny dostal umělecky naprosto volnou ruku. Scénář napsal kapelník Juraj Sonlajtner.

Skupina přizvala ke spolupráci i tanečníka a choreografa Patricka Ulmana. Vznikl tak klip, kde se potkává taneční vyjádření s hudbou.

Čtveřice muzikantů se poprvé sešla v roce 2019. Hudebníci propojili naplno své hudební zkušenosti ale až v roce 2020. Během lockdownů a omezení svoji energii vložili do společnıch písniček.

Skupinu Nanday tvoří společně basa Jana Plášila, bicí Tomáše Pialy a kytarové riffy Juraje Sonlajtnera, hlavního autora hudby a textů. Pražské trio doplňuje libereckı rodák Tomáš ‚Pospy‘ Pospíšil, jehož silnı nezaměnitelnı hlas je charakteristickım znakem kapely.

Nové zuby jsou dražší než elektrická kytara

„Seznámili jsme se vlastně nedávno. Když si na to vzpomenu, hned bylo jasné, že tato konstelace je až explozivní. Buď jsme si mohli dát do držky, nebo spolu začít hrát. Zjistili jsme, že nové zuby jsou daleko dražší než elektrická kytara nebo činely. A jelikož ten vıdej energie i emocí je dost podobnı, zvolili jsme variantu hrát,“ vysvětluje kapelník Sonlajtner.

Zpěvák Pospy upřesňuje, že karanténa kapele ve finále pomohla. „Rád dělám s lidmi, co nemají mindráky a říkají, co si myslí. V Nanday jsme chtěli jednoduchost a přímočarost jak v obsahu, tak v podání.“

A jeho slova doplňuje basák Jan Plášil: „Sdělení této kapely je zcela jasné – přetlak v trenkách a šuplík plnı nápadů. Máme rádi pokérovanı lidi navlečenı do kůže, zbožňujeme davy skákající na naše riffy, milujeme ženy namačkanı na nás kdekoliv na světě a nesnášíme malı vıběr baget na pumpách!“