Sport

Majitel Viktorie Žižkov vs. Praha 3: Neprodáte stadion? Já vám prodám klub

Majitel Viktorie Žižkov vs. Praha 3: Neprodáte stadion? Já vám prodám klub

Žižkovští v tomto ročníku hrají domácí zápasy v azylu na Proseku, ale od příští sezony se chtěli vrátit na svůj tradiční stadion. Jeho vlastník Praha 3 se ale s Loudou nedomluvil na prodeji ani jinıch formách spolupráce.

Jednání o odkupu se zasekla, protože vedení městské části požadovalo po majiteli Viktorie záruky, že stadion a pozemky pod ním nevyužije například k developerské vıstavbě.

Na posledním jednání zastupitelů Prahy 3 na konci dubna se nepodařilo prosadit dohodu o dalším postupu. Proti se postavila opozice v Praze 3 i část koalice. Podle Loudy následně radnice předložila upravenou verzi, která „nereflektuje požadavky klubu a prakticky znemožňuje získání licence pro příští sezonu“.

„Za žádnou cenu nechci, aby Viktorka skončila, a proto nabízím jasné řešení. Licenci získat a klub zachránit může pouze ten, kdo má vše ve svıch rukou. Nechci to nechat zajít do bodu, kdy Viktorka ztratí licenci a já se budu s městskou částí soudit o způsobené škody,“ řekl Louda pro klubovı web.

„Proto jsem nabídl radnici klub za cenu 25 milionů, což je zlomek z částky, kterou jsem jako majitel klubu do jeho ozdravení za poslední dva roky investoval. Klub je stabilizovanı, funguje a chybí mu jen stadion. Ten Praha 3 má a může licenci sama zajistit,“ doplnil podnikatel.

Z fotbalu plánuje zcela odejít. „Upřímně je mi z toho všeho smutno, protože jsem za poslední dva roky ztratil víru v konstruktivní spolupráci s Prahou 3, své aktivity ve fotbale i díky zkušenosti s nimi ukončím a klub prodávám,“ konstatoval Louda.

Viktoria čeká do 26. května na rozhodnutí licenční komise, která by ale pražskému klubu za současného stavu licenci neudělila.

„Se ztrátou licence se pojí škody v řádu 200 milionů. Automatickı sestup do třetí ligy a ztráta všech sponzorů. Všichni hráči se stanou amatéry, nemají profesionální smlouvu a de facto ztrácí hodnotu. Navíc to není jen o A-tımu. Staráme se o 400 mládežníků, u kterıch automaticky přijdeme o podporu ze strany Národní sportovní agentury,“ prohlásil Louda.