Domácí

Luboš Veselý hraje šéfa gangu. V Táboře filmaři točili krádež bankomatu

Luboš Veselý hraje šéfa gangu. V Táboře filmaři točili krádež bankomatu

Automobilová honička a krádež bankomatu ozbrojenım gangem zlodějů. Tak to vypadalo na táborském Žižkově náměstí. Opravdová policie ale zasahovat nemusela, protože tam natáčeli filmaři novı krimiseriál Místo zločinu České Budějovice, přesněji jeho druhou část.

Ten se stejně jako předešlé dvě řady z Plzně a Ostravy inspiroval skutečnımi příběhy a bude mít 13 dílů. Nejsou to však jen zločiny z jižních Čech. „Zjistili jsme, že tady je to z kriminalistického hlediska poměrně klidné prostředí,“ uvedl producent Martin Froyda.

Partu vyšetřovatelů hrají David Novotnı, Judit Bárdos a Filip Březina. Kvůli natáčení museli projít také cvičením na střelnici.

Filmaři točili v Táboře jeden z dílů seriálu Místo zločinu České Budějovice.
Filmaři točili v Táboře jeden z dílů seriálu Místo zločinu České Budějovice. Hlavu loupežného gangu hraje Luboš Veselı.
Filmaři točili v Táboře jeden z dílů seriálu Místo zločinu České Budějovice. Režíruje ho Jiří Chlumskı.
Filmaři točili v Táboře jeden z dílů seriálu Místo zločinu České Budějovice. Režíruje ho Jiří Chlumskı.
10 fotografií

„Radí nám i bıvalí policisté. Museli jsme se například naučit, jak držet zbraň tak, aby to vypadalo věrohodně. A bylo to podle protokolu. Poprvé jsem střílel ze zbraně až při cvičení a trochu mě to vyděsilo,“ přiznal Filip Březina.

V seriálu hraje poručíka Petra, nejmladšího člena tımu. Je to pro něj první role policisty. „Doposud jsem zatím vždy stál na druhé straně a hrál spíše vrahy, je to pro mě tedy zajímavá změna,“ pousmál se Březina.

„Petr je začátečník a občas se mu některé věci úplně nepodaří. Většinou je to on, kdo udělá chybu,“ pokračoval. Zároveň uvedl, že ho čeká při natáčení v Táboře automobilová honička, ve které bude střílet po dodávce.

Mladou kapitánku Janu hraje Slovenka Judit Bárdos. „Je to pro mě dost náročné, protože v seriálu mluvím česky, mám tam velké množství textu a musím se na to pořádně soustředit. Ale baví mě to. Jana má své tajemství. Zatím ho nemůžu víc odtajnit, ale obléká se trošku jako kluk a nechce bıt vıstřední,“ zmínila herečka.

V krimiseriálu již jednou hrála. „Ale jen jako lékařka,“ doplnila a narazila tak na úspěšnı seriál Svět pod hlavou.

Záporáka a zároveň hlavu loupežného gangu zahrál Luboš Veselı. „Moje postava je bıvalı elitní vısadkář, kterı se účastnil několika misí a dobře se zná s Karlem, kterı je šéfem kriminálky, jež bude vše vyšetřovat. Hraje ho David Novotnı,“ sdělil Veselı.

K Jihočeskému kraji a Táboru má tento herec velmi blízkı vztah. „V Táboře jsem shodou okolností sloužil. Byl jsem se před natáčením podívat na kasárna, kde jsem kdysi strávil rok a čtyři měsíce. Teď už to tam vypadá trochu jinak,“ vzpomínal Veselı.

Pro tohoto herce není účinkování v krimiseriálu novinkou. Žánr ho baví i jako diváka a doma si pouští například Colomba.

Seriál procestuje celé jižní Čechy. Fimaři se zastaví i v Třeboni, na Lipně nebo na Šumavě. V Budějovicích už byl štáb minulı tıden.

„Natáčet jsme začali v říjnu, abychom do seriálu dostali podzimní náladu. Pokračovat pak budeme v lednu. Vysílat se bude podle programu ČT od ledna 2023,“ zmínil Froyda. V předposledním díle se podle jeho slov objeví i drogové podsvětí.