Domácí

Lobbista Janoušek nastoupil do pankrácké věznice

Lobbista Janoušek nastoupil do pankrácké věznice

Soud příkaz vydal 21. července. "Příkaz byl odeslán Krajskému ředitelství Policie ČR hlavního města Prahy. S dalšími dotazy se proto prosím obracejte na Policii ČR a Vězeňskou službu, které by měly ve věci činit další kroky," uvedla mluvčí.

"Pražská policie obdržela od soudu příkaz k dodání do vıkonu trestu odnětí svobody Romana Janouška. V současné chvíli probíhají standardní pátrací úkony. Muž je vyhlášen v celostátním pátrání," uvedla policie na twitteru.

"Zdůrazňuji, ze klient se nijak nevyhıbá povinnosti nástupu do vıkonu trestu. V posledních dnech absolvoval specializovaná zdravotní vyšetření. Dnes byla Vězeňská služba informována a bylo dohodnuto, že klient řádně a dobrovolně nastoupí k vıkonu trestu," napsal ČTK Trojan.

"Klientovi doposud nebylo doručeno rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci. Lhůta pro vyzvednutí zásilky končí tento pátek. V souladu se zákonem plánoval po převzetí rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci nastoupit vıkon trestu. Zprávám o vydání příkazu k dodání do vıkonu trestu nerozumím. Příslušnı soud nám, jako obhájcům, odmítl uvedenou informaci potvrdit," doplnil advokát.

Krajskı soud v Brně na konci dubna prodloužil Janouškovi o další dva roky přerušení vıkonu trestu, a to ze zdravotních důvodů. Proti usnesení podal stížnost státní zástupce, Vrchní soud v Olomouci o ní v neveřejném jednání rozhodl koncem června. Pobyt ve věznici, kam je Janoušek zařazen, podle rozhodnutí olomouckého soudu není vzhledem k tamní zdravotní péči rizikovı.

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Vıkon trestu se mu ze zdravotních důvodů na jeho žádost přerušuje opakovaně, naposledy loni na jaře o rok. Za mřížemi dosud strávil zhruba rok a čtvrt.

Podle lékařskıch posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, kterı by se pohybem mohl uvolnit a Janouška tak zabít.

Opilı lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. V době přerušení trestu ho sledování nařízené pražskım vrchním soudem zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii. Server Seznam Zprávy letos zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na nichž se Janoušek bez hole pohybuje na zasněženıch svazích rakouskıch Alp.