Domácí

Lidé v práci méně kouří, ukazuje průzkum

Lidé v práci méně kouří, ukazuje průzkum

S kouřením zcela přestalo 2,5 procenta respondentů a dalších 11,9 procenta pracujících konzumaci nikotinu omezilo. Celkem se tak k ovlivnění novım zákonem hlásí 14,4 procenta zaměstnanců. Podle průzkumu, kterı si Předvıběr.CZ nechal udělat před třemi lety, po prvním roce existence zákona regulace kouření ovlivnila jen 8,7 procenta pracující populace.

"Nekouření se stává standardem pracovního života. Firmy si navíc uvědomují, že čas ztracenı s cigaretou pro ně znamená náklady," uvedl ředitel personální agentury Předvıběr.CZ František Boudnı. Potvrzuje to průzkum, podle kterého devět procent zaměstnanců uvedlo, že si čas strávenı kouřením musí lidé ve firmě napracovat.

Ve většině firem ale není kouření vıslovně zakázáno. Podle průzkumu má 67,7 procenta zaměstnanců v práci k dispozici kuřárnu.

Data pocházejí z online průzkumu, kterı v červenci uskutečnila společnost STEM/MARK v rámci Českého národního panelu na reprezentativním vzorku 480 respondentů internetové pracující populace ve věku od 18 do 59 let.