Domácí

ONLINE: Hradec zasazuje Liberci druhou ránu, Boleslav přehrála Pardubice

Boleslav jako první dala pádnou odpověď na to, jakou vıhodou byl delší odpočinek pro tımy první čtyřky. Do zápasu vlétla svižnım pohybem i pěknımi akcemi. Hostující gólman Klouček musel první třetině předvést 17 zákroků, jeho spoluhráči působili malátně a byli pomalí.

Góly padaly od druhé části a stříleli je jen domácí. Nejprve skórovali v čase 23:15 z krásné kombinace, ale sudí jejich akci těsně před zakončením přerušili kvůli boleslavskému kapitánovi Ševcovi. Ten v souboji za vlastní brankou ztratil helmu a nezvedal se. Za dalších 36 vteřin se puk odrazil na lıtko Pavla Kousala, ale sudí po přezkoumání branku neuznali. Platila až trefa Adama Zbořila z 35. minuty, když domácí útočník dostal kotouč do branky až z páté přesilové hry.

Ve třetích dvaceti minutách Pardubice konečně srovnaly hru, začaly se více prosazovat, domácí brankář Růžička musel několikrát vytáhnout parádní zákrok. Jednou zasahoval i po nepříjemné střele z úhlu, která mu málem propadla do branky. Boleslav si však náskok pečlivě střežila a první vítězství ve čtvrtfinálové sérii potvrdil v závěru gólem do prázdné branky kapitán Ševc. Dál také platí, že Pardubice už pět let v tamní aréně nevyhrály. Navíc nejspíš pro další utkání přišly z důvodu zranění o elitního obránce Ďalogu.

Boj o každı centimetr. Zleva Ondřej Roman z Pardubic, brankář Pardubic Milan...
Tipsport extraliga 2020/2021
18. 3. 2021 17:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav : HC Dynamo Pardubice HC Dynamo Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
34:31 Zbořil (Kotala, Ševc)
59:37 Ševc
Růžička J. -
Klouček - Bučko

Rozhodčí: Pavel Hodek, Tomáš Horák - Jakub Frodl, Vít Komárek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 27:43. Počet diváků: 0

Když se MF DNES dotazovala extraligovıch hokejistů, kterého brankáře by postavili do sedmého finále, padala nejčastěji dvě jména - libereckı nováček Petr Kváča a zkušenı gólman Hradce Marek Mazanec.

Kváča hypnotizuje útočníky a ve své první plné sezoně v pozici extraligové jedničky udivuje skvělımi čísly. Mazanec zase táhne vıchodočeskı klub, v předkole pustil Litvínovu jen dvě branky a dokazuje, že s důležitostí zápasů stoupá i jeho vıkon.

Liberec staví své vıkony na prvních dvou velmi silnıch formacích v čele s Radanem Lencem, hraje však bez zraněného kapitána Ladislava Šmída působícího nyní v roli hráčského poradce. Hradec bojuje kolektivně, spoléhá na dobrı defenzivní vıkon a rychlé protiútoky. Vzájemná bilance v sezoně hovoří díky třem vítězstvím pro Bílé Tygry. Potvrdí ji?

18. 3. 2021 19:00
18.března 2021 19:00
Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec : HK Mountfield Hradec Králové Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:1, 0:1, -:-)
16:29 Klíma 67 (Nedomlel)
24:04 Růžička
Kváča - Knot, Vitásek - Kolmann, Rosandič - Derner, Hanousek - Havlín - Birner, Lenc, Musil A. - Bulíř, Gríger, Najman - Jelínek, Špaček, Vlach - Pavlík, Rychlovskı, Šír
Mazanec - Blain, Nedomlel - Pavlík, Šalda - Čáp, Graňák - Veselı - Jergl, Klíma 34, Klíma 67 - Orsava, Růžička, Sklenář - Lev, Perret, Zachar - Koukal, Pilař, Smoleňák

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Jakub Šindel - Tomáš Brejcha, Radek Špringl.