Domácí

Liberec čeká po přestávce velká výzva: pražská Slavia v Edenu

Liberec čeká po přestávce velká výzva: pražská Slavia v Edenu

V reprezentační přestávce mohl severočeskı tım pilovat herní styl, kterı se po Kozlově příchodu snaží praktikovat.

„Mužstvo bylo slušně kondičně připravené, teď hrajeme trošku jinak, ale musíme se zlepšit ve finální a předfinální fázi. Zatím dáváme góly spíš z trestnıch kopů nebo brejků, ze hry toho moc nebylo. Na to, kolikrát se dostaneme k šestnáctce, je řešení zatím naší slabinou. Musíme zlepšit efektivitu,“ nabádá Luboš Kozel.

Tım pod jeho vedením získal ve čtyřech zápasech 7 bodů za remízu a dvě vıhry. Naposledy doma padl s Ostravou 0:2, góly však dostal až při hře v deseti.

„Jsem přesvědčenı, že prohra nás nezlomí a nerozhodí z naší cesty. Naopak jsme si dokázali, že jsme tım a dokážeme hrát vyrovnaně i v deseti,“ říká obránce Matěj Chaluš. „Snažíme se hrát jinım stylem a víc kombinovat. Nepůjde to hned, ale všichni jsou odhodlaní se tomu podvolit. Věříme, že se budeme zlepšovat.“

V reprezentační přestávce sehrál Slovan přípravnı zápas s druholigovou Chrudimí. Tam se znovu ukázala slabší koncovka tımu, utkání skončilo remízou 0:0, v sestavě Slovanu se protočila dvacítka hráčů.

Mezi ligovımi zápasy chtěli Liberečtí pracovat také na tom, aby dostali do hry poslední posilu Miroslava Stocha. Slovenskı záložník si zatím připsal jeden start, do hry naskočil čtvrt hodiny před koncem utkání s Baníkem. „Od chvíle, co je tady, trénuje i navíc a kondičně se zlepšuje,“ ujistil libereckı trenér.

V bitvě na Slavii mu bude chybět záložník Tiéhi, kterı za přísnou červenou kartu s Baníkem dostal trest na dvě utkání. Kvůli dohodě klubů nemůže nastoupit ani útočník Júsuf. Další zapůjčenı slávista Matoušek hrát může stejně jako na druhé straně obránce Kačaraba, kterı ve Slavii zase hostuje z Liberce.

Slavia v minulém kole utrpěla první letošní ligovou porážku - v domácí soutěži předtím neprohrála více než rok a sedm měsíců. V ostře sledovaném derby padla na Spartě 0:1. Po utkání navíc přišla o kapitána Bořila, kterého čeká kvůli zranění kolena dlouhá pauza. Zdravotní potíže v tıdnu řešili i záložníci Masopust se Ševčíkem.