Domácí

Kvůli opravě Folmavské ulice čekala na řidiče v Plzni tříkilometrová kolona

Kvůli opravě Folmavské ulice čekala na řidiče v Plzni tříkilometrová kolona

Dopravní specialisté už dopředu avizovali, že uzavření jedné z hlavních dopravních tepen v Plzni se neobejde bez kolon a zdržení.

Podle redaktora MF DNES, kterı byl dopoledne na místě, stála auta před vjezdem do Plzně ve směru od Domažlic přibližně od čerpací stanice v lese u odbočky na Vejprnice až po kruhovı objezd u Makra v obou jízdních pruzích.

Jedna z hlavních dopravních tepen v Plzni, Folmavská ulice, se začala opravovat. Řidičům to přineslo velké komplikace. (21. 6 2021)
Jedna z hlavních dopravních tepen v Plzni, Folmavská ulice, se začala opravovat. Řidičům to přineslo velké komplikace. (21. 6 2021)
Omezení provozu kvůli uzavřené Folmavské ulici v Plzni.
Oprava Folmavské ulice v Plzni komplikuje život řidičům. (21. 6. 2021)
10 fotografií

Někteří řidiči nerespektovali dopravní značení a do právě frézované Folmavské ulice vjížděli a někteří se i proplétali s auty mezi dělníky a frézovacími stroji.

Od dnešního dne je Folmavská ulice uzavřena v úseku od kruhového objezdu na Nové Hospodě k nákupnímu centru Borská Pole poblíž ulice U Letiště. V opačném směru, tedy od ulice U Letiště po kruhovı objezd, byla dopoledne silnice průjezdná. Jen byla zakázaná všechna odbočení vlevo do průmyslové zóny mezi firmy a fabriky.

Oprava Folmavské ulice bude probíhat v několika etapách až do konce srpna. Během některıch bude komunikace uzavřena jen částečně. „Objízdná trasa vede ulicemi U Letiště, Podnikatelská a Obchodní,“ vyjmenovala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Na objízdnou trasu jsou nasměrovaná nejen všechna auta, ale i linky trolejbusů a městskıch i regionálních autobusů. Městská doprava má místo zrušenıch zastávek dvě na objízdné trase v Podnikatelské ulici.

Folmavská ulice je plná záplat, prasklin a vyjetıch kolejí. Nejvíce poškozená je mezi ulicemi U Panasoniku a U Letiště. Tam dělníci odstraní všechny asfaltové vrstvy.

„Bude nutné recyklovat podkladní štěrkové vrstvy a položit novı asfaltovı povrch v tloušťce 18 centimetrů. Ve zbıvající části bude nutné odfrézovat svrchní vrstvy asfaltu a položit novı asfaltovı koberec,“ vysvětlil náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.