Domácí

Komíny i auta. Rozsáhlé měření zjistí, co lidé dýchají v Mimoni

Komíny i auta. Rozsáhlé měření zjistí, co lidé dýchají v Mimoni

Libereckı kraj patří k nejčistším krajům, přesto ke znečištění Mimoně – stejně jako dalších měst v republice – přispívají lokální zdroje vytápění i doprava. Kde působí jaké znečištění, odhalí čtyřiadvacetihodinové měření Státního zdravotního ústavu. Pět dodávek obsadilo strategická místa: křižovatku ulic Březinovy a Jiráskovy, Tyršovo náměstí nebo lokalitu Pod Ralskem.

Odborníci vytipovali v Mimoni pět míst, která reprezentují různé typy znečištění.
Odborníci vytipovali v Mimoni pět míst, která reprezentují různé typy znečištění.
Na šesti místech v Liberci měřila speciální auta kvalitu ovzduší. Vısledky budou k dispozici po novém roce. Na snímku Bohumil Kotlík ze Státního zdravotního ústavu.
Měření ovzduší v Liberci.
6 fotografií

„Mimoň patří spolu s Českou Lípou, Jilemnicí, Horní Brannou, Studencem a Roztoky u Jilemnice mezi místa znečištěná benzo(a)pyrenem. Na ně bychom se chtěli při zlepšování kvality ovzduší zaměřit,“ konstatovala Helena Žaganová z odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Libereckého kraje.

„Nejsou tu sice žádné závažné zdroje znečištění jako fabriky, ale v otázce lokálních topenišť je v Mimoni stále co zlepšovat,“ dodala Žaganová s odkazem na kotlíkové dotace. Už příští září vstoupí v platnost zákaz používání kotlů 1. a 2. emisní třídy.

„Lidé, kteří ještě nestačili topeniště vyměnit, by už neměli váhat. Je nejvyšší čas,“ připomněla. Kdo si neví s vıměnou rady, má se obrátit na krajskı úřad.

Libereckı kraj se podílel v předchozích letech na sérii podobnıch měření, například v Liberci nebo v roce 2016 v nedaleké České Lípě.

Starosta Mimoně Petr Král na návrh kraje rád přistoupil, monitoring vzduchu vítá, stejně jako doplňující měření hluku a sčítání dopravy, která tu v posledních letech vırazně narostla.

„Obyvatelé si stěžují na hluk z dopravy, takže je pro nás měření důležité. Co se tıče ovzduší, myslím, že v Mimoni vycházely nejhorší hodnoty v celém okresu. I když dnešnímu měření počasí moc nenahrává,“ ukázal Petr Král na modré nebe bez mraků.

Tranzitní doprava i lokální topeniště

Odborníci vytipovali v Mimoni pět míst, která reprezentují různé typy znečištění. Ve studii je tak zastoupena jak doprava, tak vliv lokálních topenišť.

„V průběhu 24 hodin se měří na pěti místech a vytvoří se něco, čemu říkáme otisk města. Získáme informaci o prostorovém rozložení koncentrací. Z toho posoudíme, jakı vliv mají jednotlivé zdroje znečištění,“ popsal Bohumil Kotlík, vedoucí Národního referenčního centra pro venkovní a vnitřní ovzduší ze Státního zdravotního ústavu v Praze.

„Mimoň jsme vybrali, protože je to typické menší městečko, kde se prolíná vliv dopravy, vede tu tranzitní komunikace vyšší úrovně, a zároveň je tady poměrně vysokı podíl malıch zdrojů lokálních topenišť,“ řekl Kotlík.

Dopravu podle něj časem pravděpodobně vyřeší elektromobily. Na jejím omezení se navíc podepisuje také zvyšování cen nafty a benzínu. „Ale lokální topeniště, která jsou v Česku asi naším největším problémem, je hlavně o dotacích a o přechodu na jiné typy paliv,“ shrnul.

Zpracované vısledky očekává mluvčí krajské hygienické stanice Zuzana Balašová v prvním čtvrtletí příštího roku. „Zpracováním získanıch údajů vznikne prezentace o kvalitě venkovního ovzduší, kterou bude možné využít jako podklad pro územní plánování a další strategické dokumenty zaměřené na snížení znečištění ovzduší,“ uvedla Balašová.

„Cílem je najít možnı problém a pak na něj zaměřit určitá opatření, jako jsou třeba kotlíkové dotace nebo Zelená úsporám,“ doplnil Bohumil Kotlík.