Domácí

Kamion se otáčel v zatáčce u sjezdu k zavřené D35, způsobil smrt motorkáře

Kamion se otáčel v zatáčce u sjezdu k zavřené D35, způsobil smrt motorkáře

Nehoda se stala před 18. hodinou na silnici I. třídy číslo 35 ve směru od Přáslavic. Podle policistů ji způsobil devětadvacetiletı cizinec, kterı se s tahačem s návěsem otáčel, zřejmě aby se vyhnul zácpě, která nastala před rozbitou dálnicí.

Motorkář se snažil před hrozící srážkou zabrzdit a zastavit, což se mu ovšem nepodařilo. Spadl a narazil do levého zadního kola návěsu. (20. června 2021)

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

„Otáčel se v místě sjezdu k dálnici, v nepřehledné pravotočivé zatáčce, přes dvojitou plnou čáru,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

„Přehlédl a ohrozil šedesátiletého motocyklistu jedoucího v pravém průběžném pruhu ve směru od Olomouce k dálnici,“ popsala

Motorkář se snažil před hrozící srážkou zabrzdit a zastavit, což se mu ovšem nepodařilo.

„Brždění po chvíli vystřídal pád motocyklu s následnım nárazem do levého zadního kola návěsu. Řidič motorky utrpěl zranění a skončil v péči zdravotnické záchranné služby. I přes veškerou snahu záchranářů nakonec svım zraněním při převozu do nemocnice podlehl,“ popsala Vaňharová.

Způsobená škoda po nehodě činí přibližně 100 tisíc korun. „Alkohol u řidiče nákladního vozidla vyloučila dechová zkouška,“ uvedla mluvčí.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, za kterı trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody na jeden rok až šest let,“ dodala.