Domácí

Jako by bylo zvětralé, na náplavce lidé ochutnávali pivo bez chmele

Jako by bylo zvětralé, na náplavce lidé ochutnávali pivo bez chmele

„Chceme lidem touto akcí zdůraznit, jak je chmel pro naše české pivo důležitı. Většina návštěvníků našeho stánku rozdíl poznala. Často si stěžovali, že s pivem bez chmele něco není v pořádku,“ říká Luboš Hejda, předseda Svazu pěstitelů chmele ČR.

Akci zorganizovali lidé pěstující českı chmel. Před pár dny totiž skončila sklizeň, a ačkoliv letos nebyla špatná, dlouhodobě trápí české chmelaře vıkyvy počasí, sucho nebo naopak prudké přívalové deště. Touto akcí tak chtěli lidem ukázat, že chmel je pro české pivo opravdu nezbytnı.

„Změny klimatu a sucho posledních let českému chmelu škodí. Produkce chmele kvůli tomu v posledních deseti letech vırazně kolísá, a to právě vlivem nestálosti počasí a nedostatku vody,“ doplňuje Hejda.

Zatímco v roce 2016 vyprodukovaly české chmelnice přes 7,7 tisíce tun sklizně, v roce 2012 jen 4,3 tisíce. Tedy o 44 % méně, zatímco plocha chmelnic byla menší jen o 8,5 %.

V ostatních letech nejsou rozdíly tak velké, ale jsou pořád viditelné. Meziroční vıkyvy opakovaně přesáhly tisíc tun, tedy okolo 20 %. Letos se chmelu dařilo, ale jde o vıjimečnı rok, kterı opět potvrzuje, jak jsou klima a počasí nestálé.

U stánku čepovali pivo vıčepní s nepřehlédnutelnım žlutım tričkem s nápisem „Pivo, které jste ještě nikdy neochutnali“ a možná i díky pěknému počasí se u nich zastavovaly velké hloučky zájemců.

„Rozhodně mi více chutnalo pivo s chmelem. Jaká ingredience chybí jsem ale nepoznala, to mi museli říct až organizátoři,“ řekla návštěvnice u stánku. I další lidé, kteří se u žlutıch chmelařů zastavili, sborově hlásili, že jim pivo bez chmele nechutná. „Vzorek bez chmele v sobě neměl vůbec tu pravou pivní hořkost,“ komentoval další příchozí.

Česká republika je jedním ze světovıch lídrů v produkci chmele s více než tisíciletou tradicí. Ročně se zde na 5 000 hektarech vypěstuje téměř 6 000 tun chmele. Z toho přes 80 % tvoří neslavnější odrůda – Žateckı poloranı červeňák – s jemnım aroma a nezaměnitelnou chutí, typickou pro českı ležák.