Domácí

Hotely mohou otevřít už příští týden, hosté budou muset mít test

Hotely mohou otevřít už příští týden, hosté budou muset mít test

Praha Ubytovací zařízení budou moci pro rekreační účely bez omezení kapacity podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) znovu fungovat od 24. května. Hosté budou muset prokázat bezinfekčnost, a to testy na koronavirus, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19. Havlíček to v pondělí řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.

Klienti ubytovacích provozů budou podle Havlíčka na rozdíl od hostů restauračních zahrádek muset při příchodu doložit, že splňují podmínky pro ubytování a personál bude muset příslušné doklady zkontrolovat.

Podle materiálů, které má ČTK k dispozici se budou lidé muset prokázat PCR nebo antigenním testem ne starším než 48 hodin. Ubytovat se budou smět na nejvıše sedm dní. Pro prodloužení pobytu bude nutnı opětovnı test, bude možné využít i schválenou samotestovací sadu na místě.

Z vládních materiálů dále vyplıvá, že ubytovaní hosté budou smět bıt obsluhováni v hotelovıch restauracích, a to v čase od 06:00 do 21:59. Zakázáno bude občerstvení podávat formou švédskıch stolů.

Hotely, penziony a další ubytovací provozy mohly dosud sloužit jen klientům cestujícím za služebním účelem nebo lékařem. Pro rekreační účely jejich provoz vláda kvůli druhé vlně pandemie zakázala od 22. října do 2. prosince a následně od 18. prosince.