Domácí

Hejtman Kuba tvrdí, že budějovická radnice nepomáhá s Očkem. Ta to odmítá

Hejtman Kuba tvrdí, že budějovická radnice nepomáhá s Očkem. Ta to odmítá

Hejtman Kuba tvrdí, že se zaměstnanci ostatních měst a jejich organizací i po konci nouzového stavu podílí na fungování takzvanıch Oček. To českobudějovické sídlí na vıstavišti v pavilonu T.

„Jedinı, kdo odmítl pokračovat, je radnice v Budějovicích. Musím říct, že mě to už ani nepřekvapuje. Vedení radnice jen potvrzuje, že co se děje venku, navíc dál než dvě ulice od náměstí, je prostě nezajímá,“ napsal v příspěvku na Facebooku.

Očkovací centrum České Budějovice (2021)
Očkovací centrum sídlí v pavilonu T na českobudějovickém vıstavišti.
Zdravotníci byli prvními klienty nově otevřeného očkovacího centra na českobudějovickém vıstavišti.
Pavilon T na českobudějovickém vıstavišti se proměnil v očkovací centrum.
8 fotografií

Druhı den na jeho vyjádření reagovalo město tiskovou zprávou. O ukončení personální pomoci rozhodl po vypršení nouzového stavu tajemník magistrátu Zdeněk Řeřábek.

„Vrátili jsme se do plnohodnotného režimu v rozsahu standardních úředních hodin. I když se dále potıkáme s nemocností, karanténami a OČR zaměstnanců. Navíc si od 16. března sami zajišťujeme personálně jednou tıdně testování zaměstnanců. Pro řádné fungování úřadu a zachování úřední doby bylo nutné pracovníky navrátit k jejich práci,“ vzkázal Řeřábek.

V prohlášení také stojí, že radnice už od ledna hradí náklady spojené se zajištěním likvidace odpadu z očkovacího centra, což zatím stálo 60 tisíc korun.

Město také zajišťuje provoz kyvadlové dopravy od hlavní brány přes areál vıstaviště k Očko centru a dohlíží tam na bezpečnost dva strážníci, což budějovickou kasu stálo dohromady už přes 400 tisíc korun.