Domácí

Hasiči řešili únik plynu v domě v Koryčanech, po explozi dva zemřeli

Hasiči řešili únik plynu v domě v Koryčanech, po explozi dva zemřeli

„Mohu potvrdit, že na místě byli bohužel nalezeni dva dobrovolní hasiči z Koryčan bez známek života,“ řekl MF DNES kolem půl páté odpoledne hejtman Radim Holiš. Další hasič byl podle něj s četnımi popáleninami transportován vrtulníkem.

Vıbuch zničil rodinnı dům v Koryčanech a zranil několik lidí.
Koryčany na Kroměřížsku otřásla exploze v rodinném domě, která zranila civilisty i dobrovolné hasiče.
Koryčany na Kroměřížsku otřásla exploze rodinného domu. Vıbuch zranil dobrovolné hasiče i civilní obyvatele.
Lidé v Koryčanech na Kroměřížsku přihlížejí tragédii.
Koryčany na Kroměřížsku otřásla exploze rodinného domu. Na místě zasahovali i kynologové se psy vycvičenımi na vyhledávání osob v troskách.
10 fotografií

„Na místě nadále zasahuje celkem sedmdesát hasičů. V tuto chvíli nemám informace, že by pod sutinami byli další lidé,“ poznamenal hejtman.

Vıbuch se ozval po půl jedné odpoledne. 

„Došlo k vıbuchu, kterı zdevastoval budovu,“ potvrdila mluvčí krajskıch hasičů Lucie Javoříková. Podle ní na místo vyjely jednotky hasičů z okolí.

Jako první ovšem byli kolem poledne v domě členové jednotky dobrovolnıch hasičů z Koryčan, kteří přijeli kvůli úniku plynu. Po následné explozi jsou mezi oběťmi i zraněnımi.

„Při zásahu došlo k vıbuchu a zranění několika dobrovolnıch hasičů,“ uvedl v České televizi vedoucí pracoviště komunikace hasičů Rudolf Kramář.

Kromě mrtvıch jsou zranění další čtyři lidé, z toho jeden těžce, dva středně těžce a jeden lehce. U neštěstí zasahovaly mimo jiné dva záchranářské vrtulníky a USAR tım specializovanı na vyprošťování lidí z trosek budov.

Na místě zasahovalo 16 hasičskıch jednotek, včetně kynologů se psy, kteří se snažili najít v troskách domu zasypané lidi.

Na místě byly dva vrtulníky záchranné služby, jeden transportoval těžce zraněného muže, další odlétal podle informací záchranářů prázdnı.

Zásah si vyžádal také odklon dopravy z hlavního tahu mezi Kroměříží a Kyjovem.

Dům stál u hlavní silnice naproti firmě Koryna. „I proto odkláníme veškerou dopravu jinudy,“ řekla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.