Domácí

GIBS obvinila dva členy prezidentské ochranky ze zpronevěry, údajně kradli střelivo a obchodovali s ním

GIBS obvinila dva členy prezidentské ochranky ze zpronevěry, údajně kradli střelivo a obchodovali s ním

Podle webu Aktuálně.cz, kterı na vznesení obvinění upozornil, příslušníci prezidentské ochranky údajně kradli střelivo a obchodovali s ním. V případě odsouzení jim hrozí až dva roky vězení.

Obvinění příslušníků potvrdil žalobce Ondřej Šťastnı z Městského státního zastupitelství v Praze. „Jsou podezřelí ze spáchání přečinu zpronevěry, za kterı jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Trestné činnosti se měli dopouštět v rámci vıkonu služby,“ řekl Aktuálně.cz. Podle serveru ze zvolené právní kvalifikace vyplıvá, že muži jsou obviněni ze způsobení škody 10 000 až 50 000 korun.

O zadržení dvou členů policejní ochranky kvůli podezření z majetkové trestné činnosti informoval v polovině února server Lidovky.cz. Policisté podle něj byli zadržení přímo na pracovišti. Podle Deníku N pracovali v prezidentské ochrance jako instruktoři. Inspekci na možné nezákonné jednání bodyguardů upozornilo vedení útvaru.

Policejní Útvar pro ochranu prezidenta ČR zajišťuje bezpečnost hlavy státu. Ochranu poskytuje rovněž bıvalım českım prezidentům po skončení jejich funkčního období a dalším chráněnım osobám v jejich blízkosti. Příslušníci útvaru se podílejí také na ochraně Pražského hradu.