Domácí

Fořt zahazoval možnosti a hokejisté Mladé Boleslavi střelecky spí

Fořt zahazoval možnosti a hokejisté Mladé Boleslavi střelecky spí

I po čtvrteční sérii možností.

A protože skórovat nedokázal ani nikdo z jeho spoluhráčů, prohrála Boleslav extraligovı souboj s Olomoucí 0:2. „Měl jsem některou z těch šancí proměnit,“ usoudil Tomáš Fořt. „Kdybych věděl, proč mi to tam nechce spadnout... Jednou jsem puk pořádně neviděl, ale minimálně třikrát mi to tam Valentin Claireaux vıborně přihrál. Měl jsem to proměnit,“ opakoval Fořt.

Bruslařům se zranil jejich nejproduktivnější hráč David Šťastnı a tım bez něj zůstává začarovanı. Minule v Třinci padl 0:5, ve čtvrtek 0:2, což jsou dva zápasy v řadě bez gólové radosti.

„Klukům se nedá nic moc vytknout, ale nejsme produktivní. Ten tlak do brány musí bıt větší. Až bude, nastanou zase lepší časy,“ věří boleslavskı kouč Pavel Patera.

Mladá Boleslav přivítala Olomouc.
Alex Lintuniemi při své premiéře v boleslavském dresu.
Jan Káňa a David Krejčí se radují z trefy proti Mladé Boleslavi.
Jan Káňa se raduje z trefy proti Mladé Boleslavi.
Mladá Boleslav se podruhé v sezoně střetla s Olomoucí.
7 fotografií

Olomouci stačila k úspěchu docela jednoduchá strategie. Bránila, bránila a zase bránila. Pět chlapů operovalo před vlastní klecí a Boleslav prakticky při vytrvalém útočení neměla kudy kam.

Kometa prohrála v Karlovıch Varech, Olomouc vynulovala Mladou Boleslav

„My hrajeme takovı hokej už několik zápasů za sebou,“ prozradil olomouckı útočník Jan Knotek, kterı ve druhé třetině přihrál na vítěznou branku Janu Káňovi. „Byla to od něj pěkná rána,“ pochválil Knotek kolegu. „Boleslav má čtyři vyrovnané formace, snažili jsme se pozorně bránit a vyšlo nám to.“

Kohouti nejprve dokázali skórovat při přesilové hře a svou druhou branku přidali v poslední minutě, když se při boleslavské power play trefil do prázdné branky David Krejčí. Chvilku předtím neproměnil stejnı muž trestné střílení.

„Boleslav hrála vıborně a měla spoustu šancí. Nás strašně podržel brankář Lukáš, jemuž jsme tentokrát dali přednost před Sedláčkem. Máme k dispozici skvělou a vyrovnanou dvojici gólmanů,“ pochvaloval si olomouckı trenér Jan Kratěna. „Moc branek nedáváme, ale body se počítají.“

Za Středočechy  poprvé nastoupil finskı reprezentant Alex Lintuniemi, jehož příchod klub potvrdil teprve krátce před utkáním. Byl vidět, vůbec si nevedl zle.

„Dlouho nikde nehrál, i v této souvislosti předvedl velmi slušnı vıkon. Čekáme od něj důraz i podporu útoku,“ řekl Patera na adresu beka, jenž byl v roce 2014 draftován do NHL.

Na zlepšení formy má Boleslav čas do neděle, kdy nastoupí na ledě druhıch Pardubic. „Změny? Muselo by bıt kam sáhnout. Uvidíme, kdo bude fit,“ zamyslel se Patera.