Domácí

Dálnice D1 byla kvůli požáru neprůjezdná. Uzavřena byla i dálnice D8

Dálnice D1 byla kvůli požáru neprůjezdná. Uzavřena byla i dálnice D8

"Požár byl nahlášen v 06:31, hořel kamion převážející součástky. Dálnici bylo nutné uzavřít, hasiči na dálnici museli najet v protisměru. Když se na místo dostali, byl celı kamion v plamenech. Oheň se podařilo zlikvidovat v 08:09, vrak ale bude muset z dálnice odstranit specializovaná firma," uvedl ráno mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Uzavírka v dopravním omezení komplikovala dopravu. Policisté auta posílali na objízdnou trasu u Devíti křížů a Ostrovačic přes Říčany, Říčky a Domašov. "Navzdory mírnějšímu sobotnímu provozu je objízdná trasa přetížená. I na dálnici se v obou směrech tvoří kolony. Řidiče, kteří uvízli na dálnici v uzavřeném úseku, se policisté snaží navést pryč z uzavřené dálnice, což je vzhledem k omezení komplikované," konstatoval policejní mluvčí Bohumil Malášek dopoledne. Policisté pomáhali automobilům, které uzavření dálnice uvěznilo mezi nehodou a nejbližším sjezdem, dálnici opustit.

Po uhašení požáru bylo nutné vyčkat na vyproštění vraku a jeho odstranění z dálnice. Poté bylo nutné posoudit, zda požár nepoškodil povrch dálnice a zda bude možné dopravu obnovit. Provoz byl obnoven ve 13:30, tedy přibližně sedm hodin po uzavření dálnice. Podle hlášení Národního dopravního informačního centra byly v okamžiku ukončení uzavírky v obou směrech dlouhé kolony.

Dálnice D8 byla kvůli nehodě uzavřená ve směru na Německo

Dálnice D8 nedaleko hranic s Německem byla dnes zhruba dvě hodiny uzavřená kvůli nehodě dvou vozidel u Petrovic. Na 88. kilometru osobní auto z dosud nezjištěnıch příčin narazilo zezadu do kamionu, řekla ČTK mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Při nehodě utrpěli zranění řidič a spolujezdkyně z osobního vozu.

"Řidič utrpěl jen lehké zranění a sanitkou byl převezen do ústeckého traumacentra, spolujezdkyně s podezřením na středně vážná zranění byla vrtulníkem transportována taktéž do ústeckého traumacentra," uvedl krajskı mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Nehoda se stala krátce po 10:30, provoz na D8 ve směru na Německo se podařilo obnovit před 12:45. "Kolona se pozvolna rozjíždí," dodala Hyšplerová. U hranic by měla bıt zhruba dvoukilometrová fronta.