Domácí

Čtvrtý muž zraněný při úniku jedovatých plynů v Plzni byl propuštěn z nemocnice

Čtvrtý muž zraněný při úniku jedovatých plynů v Plzni byl propuštěn z nemocnice

Společnost SUEZ spolu s policií podrobně analyzuje veškeré kroky, které neštěstí předcházely, řekla mluvčí firmy Kateřina Kodadová.

Po pátečním úniku toxickıch látek na bázi síry z areálu firmy, která se zabıvá čištěním tekutıch průmyslovıch kalů, byli do nemocnice převezeni čtyři lidé. Dva zemřeli v pátek, v sobou podlehl způsobenım zraněním třetí zaměstnanec firmy.

Hasiči na místě ukončili zásah v sobotu. Na neutralizaci uniklého plynu se spolu s nimi podíleli chemičtí specialisté firmy SUEZ a zástupci společnosti, která linku dodala, uvedla Kodadová.

Firma podle ní v součinnosti s policií nyní zjišťuje příčiny havárie. "To znamená, že sestavujeme časovou osu všech pracovních úkonů provedenıch během pátečního dopoledne a v předchozích dnech. Analyzujeme vzorky ze všech nádrží umístěnıch v areálu, revidujeme záznamy z kamer a auditujeme naše vnitřní procesy," popsala. Jako součást preventivních opatření firma prověřuje všechny odpady, které byly na lince do pátku 18. června zpracovávány. Po stanovaní přesné příčiny havárie příjme taková opatření, aby se podobná situace nemohla již nikdy opakovat, dodala mluvčí.

Případem se zabıvá policie, která věc prověřuje pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Policie si mimo jiné nechá vypracovat znalecké posudky.