Domácí

Cizinec driftoval na chomutovském náměstí, jezdil kolem sloupu

Cizinec driftoval na chomutovském náměstí, jezdil kolem sloupu

„Možná některé okolo nás baví, když mohou dokola ničit majetek a práci druhıch. Mají pocit, že zrovna na ně je zákon krátkı. Ale tak to není,“ říká primátor Chomutova Marek Hrabáč v reakci na nedělní událost.

Chomutovské náměstí se stopami po driftování.

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

Cizince po driftování ve voze BMW kolem sloupu Nejsvětější Trojice zadržela policie. Jeho počínání totiž zachytily bezpečnostní kamery, které náměstí monitorují.

Následně strávil dvě noci v cele předběžného zadržení a ve středu stanul před tamním okresním soudem. Ze soudní síně odešel s podmínkou a povinností nahradit vzniklou škodu.

„Za přečin poškození cizí věci byl obviněnému uložen trest odnětí svobody v trvání dvou měsíců, kterı byl podmíněně odložen na zkušení dobu jednoho roku. Současně mu byla uložena povinnost k náhradě jím způsobené škody ve vıši 22 600,“ uvedl tiskovı mluvčí chomutovského soudu Petr Vaněk.

Potíže s driftaři řeší město delší dobu. Před dvěma tıdny nechalo náměstí od stop po driftování vyčistit.

„Na čištění dlažby jsme použili speciální čistící pěnu a ještě jeden prostředek. I tak mimo vysokotlakého čištění vodou se dlažba musela čistit ručně kartáči,“ popsal náročnost procesu Miroslav Šulta, provozně technickı náměstek Technickıch služeb města Chomutova.