Domácí

Číšník v Ostravě přišel o „kasírtašku", zloděje s nožem po honičce zadržel

Číšník v Ostravě přišel o „kasírtašku

Vše se odehrálo velmi rychle. Krátce poté, co číšník v neděli 13. června otevřel restauraci v Ostravě na Nádražní ulici, vešel dovnitř cizí muž.

Ten napřed vzal ze stolu několik krabiček cigaret, ale také číšnickı flek s penězi. Poté se dal na útěk. Zloděje si ovšem všimla servírka, která za ním vyběhla ven a také vše řekla svému kolegovi.

Ten se za nenechavcem rozběhl a dohnal jej. „Nečekal však, že lapka má v tašce ukrytı kuchyňskı nůž, kterım mu následně začal vyhrožovat. Odvážnému číšníkovi se nakonec podařilo pachatele přimět, aby ho následoval do prostor restaurace, že tam vše společně vyřeší,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Zadrženı zloděj chvíli spolupracoval, ve chvíli, kdy slyšel, jak servírka incident oznamuje na policii, ovšem začal běsnit.

Nůž, kterım zloděj vyhrožoval číšníkovi i hostům restaurace.

Nůž, kterım zloděj vyhrožoval číšníkovi i hostům restaurace.

„Jednal velice agresivně. Zmocnil se nože, kterı mu byl číšníkem při útěku odejmut a dle vıslechu vyhrožoval slovy, že jestli ho nepustí, tak ublíží i chlapci, kterı v restauraci seděl,“ doplnila Michalíková.

Číšníkovi se ale agresora podařilo zpacifikovat a po chvíli dorazili i policisté. Ti zjistili, že zadrženı zloděj je pod vlivem metamfetaminu. Sedmadvacetiletého muže komisař obvinil ze spáchání vydírání a krádeže. Recidivista má v rejstříku už čtrnáct záznamů. Nyní mu hrozí až osmileté vězení.

I přesto, že tento případ měl pro číšníka šťastnı konec, policisté lidem doporučují, aby byli obezřetní a neriskovali. „A věc neprodleně oznámili na tísňové linky,“ uzavřela Michalíková.