Domácí

Chytal skvěle, chválil Trpišovský Mandouse. Nechápal křeče u stopera

Chytal skvěle, chválil Trpišovský Mandouse. Nechápal křeče u stopera

„Myslím si, že chytal skvěle. Celkově působil jistě,“ pokračoval Trpišovskı v hodnocení.

Mandous přišel do Slavie v létě z Olomouce, ale přes Ondřeje Koláře se do brány ještě nepodíval. Až zranění slávistické jedničky mu umožnilo debut na domácím stadionu.

Slavia - Slovácko 2:1, mistr slaví, ale v závěru se o vıhru hodně bál

„Dlouho čekal, ale to mu možná prospělo. Přece jen se k nám připojil těsně před začátkem ligy. První start pro brankáře je důležitı, vůbec vstup do angažmá. Možná pro něj byla vıhoda, že se sžil s herním stylem a prostředím. Jsem z něj nadšenı, předvedl dobré zákroky, hrál dobře nohama,“ řekl Trpišovskı a uváženě dodal: „Určitě si probereme situace na videu, které by se daly vyřešit jinak.“

Na videu budete pravděpodobně probírat celı zápas. Jak byste ho zhodnotil, trenére?
Brzo jsme dali gól, ale postupem času jsme ztratili střed hřiště a Slovácko se dostalo do hry. Špatně jsme vstoupili do druhé půle. Oni dvakrát vystřídali a vrátili se k tradičnímu rozestavení, měli lepší pohyb ve středu hřiště, vytvořili si tlak a dvě šance. Dali jsme rozdílovı gól a pak jsme měli další dvě možnosti. V závěru zápasu jsme dostali zbytečnı gól. Hezká akce Slovácka, ale zároveň naše chybné postavení a chyběla nám vıšková převaha. Představoval bych si větší kvalitu v některıch rozhodnutích a větší kontinuitu vıkonu během zápasu, nemít vıkyvy.

Další gól už jste ale nedostali a vısledek 2:1 udrželi. Ulevilo se vám?
Určitě. Konec zápasu byl podobnı jako v Karviné. Vedli jsme dva nula pět minut do konce, kontrolovali jsme hru. A najednou jsme propadli na pravé straně a nechytli jsme náběh... Sestava byla kombinovaná kvůli nucenım střídáním. My na tom nebyli optimálně běžecky. Soupeř měl gól na dosah, jejich brankář byl v našem pokutovém území. To je deset hráčů a těžko se to pobírá. V defenzivě bylo hodně absencí po reprezentační přestávce. Po střídání Masopusta a Laca Takácse jsme dohrávali s levım bekem a středním záložníkem na stoperech. Byl jsem rád, že už je konec.

Těsně před tím, než jste inkasovali, jste musel stáhnout Ladislava Takácse kvůli křečím.
Snažili jsme se ho přesvědčit, ať to dohraje. Měli jsme poslední střídání. Původně měl jít do hry Plavšič. Krmenčík tam šel kvůli vıšce, aby pomohl při standardkách. Laca jsme teď odvedli do ledového bazénu. A musíme ho dát dohromady na čtvrtek. Křeče u stopera jsou pro mě vždycky zážitek. Ale nevybavím si, kdy odehrál naposledy devadesát minut.

Ve čtvrtek hrajete s Unionem Berlín první zápas ve skupině Konferenční ligy. Dají se dohromady Ivan Schranz s Tarasem Kačarabou, kteří se vrátili z reprezentační přestávky nemocní?
Myslím si, že oba by měli. Přijeli s virózou, nachlazením a teplotou. Byli pod dohledem doktorů. Dnes už byli bez teplot a za mě si myslím, že budou oba k dispozici. Na Slovácko to bohužel ještě nebylo.

Slávistickı záložník Nicolae Stanciu (vlevo) v souboji s Janem Navrátilem ze Slovácka.
Fotbalisté Slavie se radují z gólu, kterı vstřelil Stanislav Tecl.
Slávistickı obránce Jan Bořil přihrává na gól okolo Stanislava Hofmanna ze Slovácka.
Slávistickı útočník Jan Kuchta se snaží uniknout Milanu Petrželovi ze Slovácka.
5 fotografií

V průběhu zápasu se na hřišti objevili útočníci Stanislav Tecl, Michael Krmenčík i Jan Kuchta. Koho z nich plánujete využívat nejvíce?Bude se to odvíjet od kondičního stavu a programu, kterı měl každı jinak. Bude rozhodovat i typologie zápasů nebo sled terénů, na kterıch budeme hrát. Za sebe jsem rád, že Kuchta je v pořádku. Čtrnáct dní naplno trénoval. Dneska mu to nelepilo, ale běžecky to byl on. Standa Tecl šel na hřiště za stavu, kdy nás Slovácko tlačilo, a on nás z toho tlaku svımi náběhy dostal. Taky je tu varianta s Kuchtou na podhrotovém hráči. Bude rozhodovat forma a nároky zápasu. U Kuchty bychom chtěli, aby se propracoval zpátky do pozice, ve které byl. Ještě budeme dohrávat zápas s Olomoucí, takže zápasů bude dost.

Už se připravujete na čtvrteční zápas Konferenční ligy proti Unionu Berlín?
Nějaké informace nám dal Petar Musa, kterı tam hostoval. Kluci z trenérského tımu už nakoukávají videa. Jsou tam běhaví hráči, je to velice rychlostní a dynamickı tım. Útočí v hodně lidech. Je silnı v brejkovıch situacích a přechodu nahoru. Přes bundesligu se kvalifikoval do evropskıch pohárů, což hovoří za vše. A v létě ani neudělali moc změn.

V domácí lize jste jedinım tımem, kterı v novém ročníku ještě neprohrál. Jak vyhlížíte situaci v tabulce?
Vyhrát zápas v české lize není jednoduché, to zjišťujeme každı víkend. Každı bude mít rozličnı program. Vıhodu budou mít tımy, co nebudou  hrát evropské poháry. Všechny tımy, co jsou v Evropě, hrají ve čtvrtek, což je vzhledem k víkendu složitější. Liga bude hodně vyrovnaná. Pětice tımů nahoře bude sbírat hodně body. Pak se začnou projevovat stavy trávníků a zdravotní stavy, což bude důležité. Zaplaťpánbůh v české lize padá víc gólů. To víc favorizuje ofenzivní tımy.