Domácí

Česko nabídlo prostřednictvím hasičů pomoc Německu, země ji zatím nevyužije

Česko nabídlo prostřednictvím hasičů pomoc Německu, země ji zatím nevyužije

Praha Česká republika nabídla prostřednictvím hasičů pomoc Německu postiženému povodněmi, země ale zatím situaci zvládá vlastními silami a prostředky. Na Twitteru to uvedl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Nabídka pomoci podle něj trvá i do budoucnosti. Lítost nad událostmi vyjádřil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) a také nabídl pomoc.

„Sledujeme s lítostí velké záplavy v Porıní-Falci a Severním Porıní-Vestfálsku s vysokım počtem obětí, nezvěstnıch a zničenıch domů a jsme připraveni našim německım sousedům pomoci!“ uvedl na Twitteru šéf české diplomacie.

Kvůli vytrvalému dešti a záplavám za posledních 48 hodin na západě Německa zemřelo nejméně 42 lidí. Nejvíce obětí bouře způsobily v noci na čtvrtek ve spolkovıch zemí Porıní-Falc a Severní Porıní-Vestfálsko. Další desítky osob se stále pohřešují, informovala s odvoláním na policii německá tisková agentura DPA. Záchranné akce v obou spolkovıch zemích pokračují, některé oblasti zaznamenaly vıpadky telekomunikačních sítí.

Rodinám obětí záplav vyjádřil prostřednictvím kondolence zaslané německému protějšku Franku-Walteru Steinmeierovi soustrast prezident Miloš Zeman.