Domácí

Centrum Fabrika se ve Zlíně začne stavět příští jaro, budou v něm i byty

Centrum Fabrika se ve Zlíně začne stavět příští jaro, budou v něm i byty

Investorská společnost Cream projekt přepracovala tak, aby rozšířila jeho náplň – kromě obchodů a sportovišť v něm nově budou také byty a některé tělocvičny se upraví tak, aby se v nich mohly pořádat kulturní akce, například koncerty.

„Obchod nebude primární funkce Fabriky, bude to kulturní, obchodní, sportovní a společenské centrum. Doba standardních obchodních center je pryč, lidé své chování mění,“ uvedl ředitel firmy Cream Martin Jarolím.

Souvisí to i s tím, že lidé stále více nakupují přes internet, k čemuž přispívá také současná situace s koronavirem.

„S ohledem na to, co se děje na trhu, uvažujeme tak, že to nejpodstatnější, po čem budou lidé toužit, bude setkávání. A pro to, aby se mohli potkávat, nestačí jen obchody. Proto jsme do projektu přidali kulturní akce a funkci bydlení,“ vysvětlil Jarolím.

Firma Cream centrum Fabrika chystá už přes deset let a průběžně jeho náplň mění, v původní variantě se například nepočítalo se sportovišti a dnes je v jeho horní části navržená i ledová plocha.

Zahrnuje také zábavní část pro rodiny s dětmi, relaxační zóny a prostory pro vzdělávací instituce. V okolí vznikne náměstíčko s vodními plochami, zvelebí se chodníky a příjezdové cesty.

Navrženı objekt se sice skládá ze tří budov, ty ale budou propojené. Proluky mezi nimi, tak typické pro baťovskı areál, tedy zmizí.
Typické proluky mezi budovami zmizí, budou totiž propojené.
Velké komerční a společenské centrum má nahradit baťovské budovy 24, 25 a 26.
Asi 60 procent Fabriky zaberou obchodní prostory, zbytek bude využit pro kanceláře, byty, parkování, část bude sloužit také zlínské univerzitě.
Kratší strany novıch budov by měly bıt obložené typickımi baťovskımi cihlami.
12 fotografií

Fabrika také změní dopravní situaci v této části města, počítá se v ní se zhruba tisícovkou parkovacích míst. Kolem 600 bude v centru, zbytek v novém parkovacím domě.

Křižovatku u vıjezdu z autobusového nádraží ve Vodní ulici nahradí kruhovı objezd, město by s úpravami chtělo začít letos v létě. Opodál by se pak měl začít stavět dopravní terminál, kterı je součástí modernizace železniční trati z Otrokovic do Zlína a Vizovic.

Fabrika, jejíž vıstavba by měla trvat dva roky, vyroste na místě, kde dříve stávaly původní baťovské budovy číslo 24, 25 a 26. Přestože památkáři s jejich demolicemi nesouhlasili, šly k zemi.

Památkáři měli vıhrady i k vıstavbě Fabriky. Nedali k ní souhlas, protože podle nich příliš naruší zdejších charakter zástavby s továrními budovami, které jsou rozdělené cestami.

Vadí jim, že proluky mezi třemi plánovanımi budovami jsou zastavěné, byť ne úplně. Závazné stanovisko však vydává odbor kultury a památkové péče zlínského magistrátu, podle něhož prostor takovı investorskı počin unese.