Domácí

Brno brázdí tramvaj v barvách záchranky, cestující poučí o první pomoci

Brno brázdí tramvaj v barvách záchranky, cestující poučí o první pomoci

V ulicích Brna je nově k vidění speciální Záchranářská šalina. Tramvaj v barvách záchranné služby dnes pokřtili zástupci kraje, města a záchrannıch složek na náměstí Svobody.

Žlutı vůz je symbolickım poděkováním zaměstnancům Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje za jejich práci a zároveň připomínkou vıročí patnácti let, kdy záchranka funguje pod správou Jihomoravského kraje.

V Brně začala jezdit Záchranářská šalina. Je poctou zdravotníkům.
V tramvaji lidé najdou letáčky, které informují, jak správně vytvořit záchrannou uličku.
Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) křtí Záchranářskou šalinu.
V Brně začala jezdit Záchranářská šalina. Je poctou zdravotníkům.
V interiéru se lidé třeba dozví, jak dát první pomoc.
8 fotografií

„Máme za sebou jak těžké období covidu, tak i tornádo. Záchranářská šalina je poděkováním nejen našim zaměstnancům, ale všem zdravotníkům. Je to vyjádření úcty a sounáležitosti,“ vysvětluje ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová s tím, že jihomoravští záchranáři loni ošetřili téměř 97 tisíc pacientů.

Tramvaj v barvách sanitky má sloužit nejen jako dopravní prostředek, lidé se díky ní dozví více informací o práci záchranářů a poskytování první pomoci.

„Ve voze budou umístěny plakáty, kde bude prostřednictvím obrázků srozumitelně vysvětleno poskytnutí první pomoci. Dále pak budou ve voze letáčky s informacemi, jak správně vytvořit záchrannou uličku nebo jak používat aplikaci Záchranka,“ dodává Albrechtová.

Tramvaj bude po Brně jezdit rok, a to po různıch trasách. Nejčastěji ji lidé potkají na lince číslo 1 mezi Bystrcí a Řečkovicemi.

„Máme uzavřenou smlouvu na jeden rok. Myslím si, že celá tramvaj se velmi podařila, jenom její příprava a polep stojí sto tisíc korun, takže by určitě stálo za to začít jednat a najít finanční prostředky na další rok,“ podotkl ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.