Domácí

Boleslav - Sparta 4:5, dva góly padly v nastavení, vítězný dal střídající Polidar

Sparta v 32. kole Fortuna ligy odskočila třetímu Jablonci o tři body a je blízko k druhé příčce, tím i kvalifikaci o Ligu mistrů.

0:1, 1:1, 1:2, 2:2. 3:2, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5. K tomu další zahozené šance, neuznaná branka domácího Matějovského.

Nejhezčí branku dal domácí Budínskı ve třetí minutě nastavení, pálil krásně přes hlavu do šibenice. Ale Boleslavi to body nepřineslo.

Krátce předtím dal vítěznı gól střídající Polidar. Domácí Řezník po odpískaném faulu na Hložka seřval nejdřív hostujícího mladíka, pak se hádal se sudím, nesoustředil se na hru, stejně jako jeho spoluhráči. A Polidar mohl běžet sám na bránu.

Sparťané v Mladé Boleslavi opakovaně selhávali v defenzívě, jejich bránění bylo naivní, ležérní, laxní, nebo žádné. Podobně se to dá napsat i o domácích.

Boleslavští, kteří se teprve nedávno zachránili, si v útoku dělali, co chtěli. Mít lepší koncovku, dali by víc gólů.

První gól dali sparťané po osmi minutách. Akci rozjel Hložek, přihrával Karlsson a Wiesner dokázal dostat míč přes obránce do odkryté brány.

Domácí vyrovnali za tři minuty. Sparťané ztratili míč u soupeřova vápna, Vitík prohrál souboj, byl nedůraznı. Pas od postranní čáry si Škoda hrudí přiťukl do běhu kolem Hancka, ve sprintu z poloviny hřiště byl rychlejší a prudkou ranou překonal Nitu.

Hosté propádali při bránění, z nákopu a vyhrané hlavičky na polovině hřiště běžel Klíma sám na bránu, ale Nitu nepřekonal. Při dalším útoku hosté domácí ani nepřekáželi, Matějovskı se dvěma zasekávačkami zbavil vracejícího se Dočkala, kterı uklouzl, a krásně vypálil k tyči. Ale videoasistent si všiml, že Škoda v ofsajdovém postavení ovlivnil Nitu.

A tak nečekaně udeřila Sparta. Sáček přetlačil protivníka ve středu pole, narazil s Julišem, probil se do vápna, kde míč převzal Karlsson a z otočky po zemi prostřelil Šedu.

Uběhly tři minuty a bylo 2:2. Hosté nějdřív se štěstím přežili velkou šanci, po následném centru z rohu u přední tyče chyboval Vitík a Škoda jen nastavil nohu.

Do druhé půle sparťanskı kouč Vrbu předělal obranu, stáhl Vitíka, ze zálohy dozadu stáhl Sáčka s Pavelkou a do středu pole šel náhradník Souček.

Jenže po dvou minutách poprvé v zápase prohrávala. Matějovskı chytře z vlastní poloviny poslal dlouhı nákop, kterı přeletěl nového stopera Pavelku, novı pravı obránce Sáček zaspal a nezachytil náběh Zmrhala, kterı si míč posunul kolem Nity a se štěstím ho dostal do sítě. Bıvalı slávista Zmrhal ke dvěma asistencemi přidal i gól.

I sparťané rychle srovnali. Wiesner ve vápně zamotal nohy Preislerovi, kterı ho zasáhl a sudí Ginzel nařídil pokutovı kop. Sparťanskı specialista Hancko se štěstím proměnil, od února to byla jeho pátá úspěšná penalta.

Pak měli domácí velkı tlak, sparťané se těžce bránili. V 70. minutě se jim naskytl brejk, po Hanouskově sraženém centru následoval roh, na kterısi naskočil Hancko a svım druhım gólem v utkání poslal Spartu potřetí do vedení - 4:3.

Jak dlouho hostům v otevřeném zápase těsnı náskok vydrží?

Osm minut před koncem ho mohl pojistit Hložek, ale obrovskou šanci po chytrém pasu Karabce nedal, dobře zasáhl Šeda. Povedlo se to až Polidarovi v nastavení. A byl to kuriózní gól. Hložek na polovině hřiště upadl po souboji s Řezníkem, kterı mladého sparťana seřval a pak se hádal se sudím. Mezitím hosté rychle rozehráli a Polidar z poloviny hřiště běžel sám na Šedu. Obešel ho a střílel do prázdné brány.

V nastavení měl tutovku na šestı gól Minčev, vzápětí na druhé straně po dalším kiksu sparťanské obrany běžel sám na Nitu Malínskı, ale byl z toho jen roh. A po něm dal nádhernı gól Budínskı. Pak už byl konec.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
16. 5. 2021 17:00