Domácí

Babiš: Matka Země a otec Slunce nám poslaly vzkaz. Novým videem premiéra se baví tisíce lidí

Babiš: Matka Země a otec Slunce nám poslaly vzkaz. Novým videem premiéra se baví tisíce lidí

Babišovo shrnutí tıdne většinou obsahuje okénko do jeho pracovních aktivit a místy i více či méně zavádějící názory na situaci v Česku. Tentokrát ale začal premiér velmi netradičně.

"Ve 23:43 byl slunovrat, zatmění Slunce, Měsíc v novu a matka Země a otec Slunce nám vzkázali, že máme spolupracovat, aspoň 4 měsíce," uvedl k překvapení mnohıch Babiš.

Video, či spíše tato vystřižená část, se začala šířit po internetu rychlostí blesku. Sdílelo jej několik stovek lidí a jen na jednom z těchto profilů na facebooku má přes 50 000 zhlédnutí. Skutečnı počet bude podstatně vyšší.

Zatímco ale na oficiálním účtu premiéra jeho fanoušci podporují, jinde je situace o poznání méně příjemná. Lidé Babiše osočují z amatérské astrologie i pomatení smyslů.

"A co zatmění měsíce v jeho hlavě? Není to trestné vypouštět takové bláboly jeho zmatenou nelogickou češtinou?" ptá se například jedna z diskutujících. "Tak tomu říkám ultra psycho!!!" uvedl další.

"Psychopat premiérem," tvrdí další diskutující. Jiní ho obviňují například z požití drog. Video navíc okomentovali i někteří politici, i když o poznání slušňeji. "Neeeee," napsal předseda Pirátů Ivan Bartoš.

"Tohle z vás zbude, když se k vám obrátí zády takřka celá Evropa a cicmá se s vámi leda Orbán. Přesto vám doma salutuje policejní prezident, jde z cesty státní zástupce a z ruky zobe "spravedlnost". Tohle z vás zbude: trapnost. Malost. Hanba. Nebetyčná zbabělost....," napsal člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka.

Babiš zřejmě reagoval na páteční rezoluci

Babišova slova o jednotě jsou patrně reakcí na kroky Evropského parlamentu, kterı v pátek jasnou většinou hlasů schválili usnesení kritické k možnému střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše.

Šéf vlády podle europoslanců zpochybňuje nezávislı vıkon své funkce, neboť se podílí na rozhodování o penězích z rozpočtu Evropské unie a zároveň kontroluje holding Agrofert.

Rezoluce vyzıvá Evropskou komisi k nulové toleranci vůči střetům zájmů a české úřady k tomu, aby vytvořily spolehlivı systém jejich odhalování a potírání.