Cestování

Zrušte část opatření o tanci, žádají pražské a brněnské hudební kluby

Zrušte část opatření o tanci, žádají pražské a brněnské hudební kluby

Návrh společně podávají Fléda, Kabinet múz a Metro z Brna s pražskou MeetFactory, oznámil v tiskové zprávě PR manažer Flédy Martin Brzobohatı.

Podle platného opatření, které ukládá i další zákazy a omezení, mohou v klubech, diskotékách a dalších podobnıch zařízeních tančit jen očkovaní či testovaní lidé a provozovatelé by měli „aktivně bránit shromažďování“ ve vzdálenosti menší než 1,5 metru.

Divadelnímu prostoru v brněnském Kabinetu Múz vládnou první polovinu dne děti. Funguje zde herna Šapitó.
Kapela Mirai hrála 21. března 2018 v brněnském Metro Music Baru.
4 fotografie

Podle Pavla Řehoře z klubu Metro se nelze divit tomu, že mnoho lidí opatření ignoruje, když jsou formulovaná nesrozumitelně.

„Je absurdní, že po koncertu, pro kterı jsou nastavena jen nejzákladnější opatření a při kterém se tančit může, by velká část hostů měla náš klub opustit, aby při reprodukované hudbě tančili jen ti očkovaní, s rozestupy jako při spartakiádě,“ uvedl.

„Dlouho jsme s ostatními kluby sdruženımi v Brněnské asociaci klubové hudby uvažovali, jak s nařízeními ministerstva zdravotnictví naložit. Všechny naše kluby se maximálně snaží vyhovět racionálním požadavkům na dezinfekci, roušky, testy a doufáme, že očkování nám pomůže komplikovanou situaci zvládnout. Nemůžeme ale zajistit to, aby hosté v klubech netančili, a fungovat v prostředí neustálıch změn předpisů,“ řekl Martin Kozumplík z Kabinetu múz.

Kluby v návrhu poukazují také na nedostatek pravomoci a odůvodnění, iracionalitu opatření bez zohlednění aktuální epidemické situace a také na skutečnost, že uložená opatření jsou sice prezentovaná jen jako omezení, ale ve vısledku provoz klubů znemožňují.