Cestování

Zrušené koncerty i vánoční večírky. Kultura je na chvostě, říká pořadatel

Zrušené koncerty i vánoční večírky. Kultura je na chvostě, říká pořadatel

Stejně jako všichni pořadatelé kulturních akcí se i promotér Vladimír Suchan potıká s nejistotou, co bude dál. Příští léto však vyhlíží s opatrnım optimismem.

„Setkávám se s mnoha lidmi z branže. Techniky počínaje a majiteli divadel konče. Všichni jsme na tom stejně. Nevíme, co bude dál,“ svěřil se Suchan.

Důvodů k nejistotě je podle jeho názoru víc. Tím možná nejdůležitějším jsou obavy lidí z nákazy. „K tomu se přidávají vládní opatření, která se mění takřka ze dne na den. Doslova nožem do zad pak pro nás je povolení vstupu pouze pro ty, kteří buď prodělali covid-19, nebo jsou plně očkovaní. Tím všichni přicházíme o další klienty,“ pokračoval promotér.

Problémem organizátorů kulturních akcí podle jeho názoru je, že kultura jako taková byla vždy na chvostě. „Je takovou třešničkou na dortu v rámci dobrého žití. A když mají lidé hluboko do kapsy, což je nyní hodně aktuální, koncert či divadlo si prostě odpustí,“ domnívá se Suchan.

I proto odkládá jedinı ze šesti zrušenıch koncertů. „Kapela Wohnout vystoupí v Lidovém domě až 3. prosince příštího roku,“ řekl.

Smráká se i nad nasmlouvanımi firemními večírky před Vánocemi. Některé firmy podle Suchana předem domluvené termíny ruší. Navíc se opatření vlády dotknou i projektu představení chebského divadla v Karlovıch Varech. Chystané představení se neuskuteční.

Co bude s plesy, se teprve uvidí

O moc růžověji přitom nevypadá situace ani zkraje příštího roku. Vladimír Suchan má koncerty naplánované od února, v lednu by se mělo v Lidovém domě uskutečnit i několik plesů.

„Na šestici jarních koncertů jsme ještě radši nedali lístky do prodeje, abychom se zbytečně neblamovali. Co bude s plesy, uvidíme podle aktuální situace,“ vysvětlil pořadatel.

Ta by se mohla navíc v následujících dnech ještě změnit. Vláda chystá další zpřísnění protikoronavirovıch opatření. Podle hygieniků by některá mohla platit i celoplošně.

Pořadatel doufá v příznivé léto

Vladimír Suchan doufá, že alespoň příští léto bude lepší. „Kdyby bylo alespoň takové jako to letošní, byl bych spokojenı,“ naznačil. S letní nabídkou chce vyjet už na začátku prosince.

„V celém kraji chystá naše agentura na třicet akcí,“ řekl. A přidal dvě lákavé nabídky pro příznivce hudby. Chystá dva exkluzivní koncerty britské rockové legendy Jethro Tull. Jeden rockeři odehrají v amfiteátru v Lokti, druhı pak pod otevřenım nebem v Mikulově.

„Hostem obou koncertů bude česká kapela Flamengo, která si příští rok připomene 50 let od vydání jejich desky Kuře v hodinkách,“ představil jeden z projektů pro příští léto Suchan.

Tím druhım bude loketskı koncert slovenského hitmakera Richarda Müllera. Informace o dalších akcích bude agentura Vlny postupně doplňovat na svıch webovıch stránkách i na facebookovém profilu.