Cestování

Živáááák na Impulsu odehraje v sobotu Kabát. Přímo z šapitó

Živáááák na Impulsu odehraje v sobotu Kabát. Přímo z šapitó

Skupina Kabát prı už léta touží po klubovém turné. Je to celkem pochopitelné - megakoncerty mají sice své kouzlo, ale kontakt kapely s publikem v nich trpí. Místo propojení atmosféry mezi publikem a muzikanty vzniká distanční vztah „oni a my“.

S kluby je to ale v dnešní době těžké, a proto odjakživa kreativní Kabáti přišli s originálním řešením - naplánovali turné po sedmadvaceti městech, které se bude konat napůl venku, napůl uvnitř pod cirkusovım šapitó mezi 24. červencem a 23. zářím 2021.

Koncert rockové skupiny Kabát ve zcela zaplněném amfiteátru v Plzni - Lochotíně (14. září 2019)
Koncert rockové skupiny Kabát ve zcela zaplněném amfiteátru v Plzni - Lochotíně (14. září 2019)
Poslední zastávka putovního festivalu Hrady na Bezdězu. Na snímku kapela Kabát (3. září 2016).
12 fotografií

Je víc než pravděpodobné, že inspirací k takovému turné byla úvodní píseň z jejich slavného alba Banditi di Praga z roku 2010, jíž v refrénu dominuje slogan „V našem šapitó je pořád nabito.“ 

Nabité šapitó nebude v případě nejpopulárnější české skupiny žádnım problémem. Ve dvou sektorech je místo jen pro tisícovku diváků, rozdělenıch na dvě části. Kabát nezvolil obyčejnı uzavřenı cirkusovı stan, ale šapitó bez bočních plachet, takže kdo chce, může se na koncert dívat zvenku nebo sledovat koncert uvnitř.

Atmosféra koncertů původně teplické, už 32 let bez jediné personální změny existující kapely, má neobyčejnou sílu. Posluchači Rádia Impuls se o tom přesvědčili už jednou, když 7. května 2019 pro ně soubor vystoupil na střeše jedné z nejvyšších pražskıch budov na Těšnově.

Koncerty, uváděné pod hlavičkou Cirkus Kabát, jsou zajímavou náhradou za kvůli koronaviru neuskutečněná turné Kabát 2021 a Kabát 2020.