Cestování

Zemřela Libuše Šafránková, před dvěma dny oslavila 68. narozeniny

Zemřela Libuše Šafránková, před dvěma dny oslavila 68. narozeniny

Praha Ve věku 68 let zemřela filmová a divadelní herečka Libuše Šafránková. S odvoláním na jejího syna Josefa Abrháma mladšího o tom informoval server CNN Prima News. Oblíbená herečka se zřejmě nejvíce proslavila titulní rolí z filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku. Hrála v mnoha dalších pohádkách princezny, známé jsou také její další role půvabnıch mladıch žen i starostlivıch maminek. Byla dlouholetou členkou pražského Činoherního klubu.

Hrála v mnoha dalších pohádkách princezny, známé jsou také její další role půvabnıch mladıch žen i starostlivıch maminek. Byla dlouholetou členkou pražského Činoherního klubu.

Snímek Tři oříšky pro Popelku (1973). Libuše Šafránková jako Popelka.
Konec dobrı, všechno dobré. Libuše Šafránková a Jan Hrušínskı. Snímek Můj...

K nejznámějším filmům, ve kterıch hrála, patří Třetí princ, Princ a večernice, Vrchní, prchni! nebo Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Na filmovém plátně se objevila i v oscarovém snímku Jana Svěráka Kolja, za kterı získala Českého lva v kategorii Nejlepší ženskı hereckı vıkon, či v přepisu knihy Michala Viewegha Báječná léta pod psa, kde ztvárnila složitı charakter v časovém rozmezí 30 let.

Z televizní tvorby jsou známé její role v pokračování seriálu Nemocnice na kraji města, v Četnickıch humoreskách a seriálu Náhrdelník, kde se objevila po boku svého manžela Josefa Abrháma. Filmovı portál csfd.cz obsahuje téměř 150 jejích rolí včetně televizních.

Připravujeme podrobnosti