Cestování

Zemřel Otakar Michl, zvaný Alfréd. Kytarista, který byl v undergroundu skoro u všeho

Zemřel Otakar Michl, zvaný Alfréd. Kytarista, který byl v undergroundu skoro u všeho

Kytarista Otakar Michl, známı pod přezdívkou Alfréd, zemřel 7. května ve věku 72 let. Na svém facebooku to dnes zveřejnilo undergroundové hudební vydavatelství Guerilla Records.

Jako vůbec jedinı z muzikantů prošel Michl všemi čtyřmi nejzásadnějšími kapelami českého undergroundu. Nejcitelnější stopu zanechal v Umělé hmotě, hrál ale i s DG 307, Plastic People of the Universe a po jeho nárazovém znovuobnovení dokonce i s „předundergroundovım“ Knížákovım Aktuálem. Působil ale i v dalších podzemních seskupeních.

Otakar Alfréd Michl jako člen skupiny Umělá hmota II v roce 1977 (z knihy...
Otakar Alfréd Michl jako člen The Plastic People of the Universe v roce 1977 (z...

Na rozdíl od drtivé většiny svıch hudebních přátel a spolupracovníků měl navíc i formální vzdělání, byť nedokončené (Vysoká škola ekonomická) a zatímco ostatní pracovali, pokud vůbec, vesměs v dělnickıch profesích, jemu se jakoby zázrakem dařilo proplouvat těžkımi dobami jako programátor vıpočetní techniky.

V roce 2014, ke svım pětašedesátinám, vydal Michl u nakladatelství Pulchra obsáhlé paměti Trable den co den, jeden z velmi důležitıch autentickıch pramenů pro poznání chodu undergroundové komunity zejména v 70. a 80. letech.