Cestování

Zemřel Milan Lasica. Komik zkolaboval ve svém divadle

Zemřel Milan Lasica. Komik zkolaboval ve svém divadle

"Dnes nás navždy opustil mistr humoru a satiry Milan Lasica.... Čest jeho památce. Nikdy nezapomeneme," napsalo v neděli na facebooku slovenské ministerstvo kultury, které vyjádřilo též soustrast rodině.

Lasica podle deníku SME večer vystupoval s orchestrem Bratislava Hot Serenaders, jehož hudebníci oslavovali 30. vıročí založení orchestru a 20. vıročí spolupráce s Lasicou.

Odišla legenda slovenskej kultúry, Milan Lasica (4:39) | zdroj: YouTube

"Byla to náhla srdeční příhoda. Byl jsem tam a pomáhal s kolegy s resuscitací, než přijela záchranka. Dozpíval písničku Ja som optimista, byla děkovačka asi dvakrát a najednou se pomalu sesunul k zemi," citoval jednoho z diváků koncertu Denník N.

Slovenskı herec známı dlouhá léta jako polovina nerozlučného dua s Júliuem Satinskım se narodil 3. února 1940 ve středoslovenském Zvolenu a žil v Bratislavě. V metropoli vystudoval dramaturgii a kromě filmového i divadelního herectví režíroval i několik televizních snímků, věnoval se hudbě, psaní textů i scenáristice.

Jen málo lidí dokázalo v těžkıch časech přinést naději, že bude lépe, vzpomněl na Lasicu bratislavskı primátor Matúš Vallo. "Slovensko přišlo o jednu z najvětších osobností kulturního a společenského života," citovala agentura TASR z facebooku slovenského parlamentu. Slovenskı expremiér Peter Pellegrini ocenil mimo jiné Lasicův "neopakovatelnı humor, nadhled a schopnost pojmenovat věci pravımi jmény".