Cestování

Zemřel herec Viktor Vrabec, zahrál si v Dobrodružství kriminalistiky

Zemřel herec Viktor Vrabec, zahrál si v Dobrodružství kriminalistiky

Informaci přineslo pražské Divadlo pod Palmovkou na své facebookovém profilu. „Viktor Vrabec byl v angažmá libeňského Divadla S. K. Neumanna (respektive Divadla pod Palmovkou) v letech 1979–93 a po celou dobu patřil k jeho nejvıraznějším oporám a nejobsazovanějším hercům,“ upozornilo divadlo. Herec zemřel 2. ledna.

„Jeho herectví se vynikajícím způsobem uplatnilo v dramatech a charakterních rolích, ale také v komediích – a to jak klasického, tak i moderního repertoáru,“ dodala scéna. Vedle Palmovky působil Vrabec i v plzeňském Divadle J. K. Tyla a hostoval i na dalších scénách.

Před kamerou se objevil ve dvou dílech seriálu Dobrodružství kriminalistiky, mihl se i v dřívějších Rozpacích kuchaře Svatopluka. Největší takové role se mu ovšem dostalo už v roce 1978, kdy ztvárnil hlavní úlohu svědomitého inženıra v seriálu Zákony pohybu režiséra Evžena Sokolovského.

Jeho poslední rolí byl otec v dramatu Já, Olga Hepnarová. Snímek o známé vražedkyni z roku 2016 natočili Tomáš Weinreb a Petr Kazda.