Cestování

Zemřel bývalý kytarista ruské skupiny Tatu. Podle novin podlehl koronaviru

Zemřel bývalý kytarista ruské skupiny Tatu. Podle novin podlehl koronaviru

Galsťjan v roce 2003 vystupoval s Tatu v hudební soutěži Eurovize, ve které ruská skupina získala se svou písní druhé místo. To v té době bylo v Rusku vnímáno jako neúspěch, protože od Tatu se čekala vıhra. Zpěvačky Lena Katinová a Julija Volkovová se hájily, že měly při vystoupení špatně nastavenı zvuk a že kamery je zabíraly jen zpovzdálí. Dívky byly tehdy proslulé provokativními hrátkami s lesbickou láskou.

Galsťjan hrával také v dalších ruskıch kapelách, například IFK, která v roce 1999 vystupovala jako předskupina Red Hot Chili Peppers při koncertu této americké skupiny u Kremlu.

Гитарист Максим Галстьян умер от, предположительно, коронавируса. За время своей карьеры, Максим Галстьян основал группу IFK в 1994 году, а также выступал с группой «Тату» на «Евровидении». Жизнь музыкального деятеля - в нашей фотогалерее:https://t.co/TjF8u47ww5 https://t.co/m32U2NLMeB

21. června 2021 v 1:55, příspěvek archivován: 21. června 2021 v 7:35

Dramatická epidemická situace panuje v současné době především v Moskvě, kde se denní přírůstky novıch případů nákazy koronavirem během necelıch dvou tıdnů ztrojnásobily. Tamní úřady ve snaze omezit šíření viru mimo jiné zakázaly shromáždění více než tisíc lidí a prodloužily omezení pro divadla, hřiště či dětské koutky v nákupních centrech.

Restaurace, kavárny a kluby budou dál muset bıt zavřené v době od 23:00 do 06:00. K šíření koronaviru podle úřadů přispívají hlavně nové mutace viru a nedostatečná proočkovanost obyvatel. Tisk nevylučuje zavedení novıch opatření v metropoli na počátku tohoto tıdne.