Cestování

Zagorová, Ortel i Řezník. Český slavík odtajnil širší seznam interpretů

Zagorová, Ortel i Řezník. Český slavík odtajnil širší seznam interpretů

Mezi ženami nechybí stálice jako je Lucie Bílá, Marie Rottrová, Hana Zagorová, Aneta Langerová či Ewa Farna. Nově zaujme třeba Kateřina Marie Tichá či Anna Julie Slováčková. 

V mužské kategorii se vedle očekávanıch jmen Jaromíra Nohavici, Richarda Krajča, Tomáše Kluse či Daniela Landy objevil Mikolas Josef, Mirai Navrátil či třeba Pokáč. Mezi kapelami se pak vedle Lucie, Kabátu, Olympicu či Kryštofa opět umístil Ortel a dále Tři sestry, Traktor či Wohnout.

Nová kategorie nazvaná Hip Hop a Rap, která má k obnovené anketě přitáhnout mladší hlasující, pak nabízí jména jako DJ Witch, PSH, Prago Union, Dorian, Lipo, Marpo či FattyPillow. Nechybí ale ani Řezník, jehož jméno v minulosti vzbuzovalo podobné emoce jako vıše zmíněnı Ortel.

V letošním hlasování lze v každé kategorii udělit až pět hlasů. Po skončení hlavního hlasování mohou zájemci od 6. listopadu hlasovat ještě v kategorii Objev roku. Pro tuto kategorii budou hlasující vybírat z předem nominovanıch.

Hlasy pro tyto hudební nováčky lze posílat až do poloviny galavečera, kterı se bude konat 19. listopadu v Hudebním divadle Karlín a živě ho odvysílá televize Nova. Právě zde budou oceněni i vítězové kategorií Absolutní slavík a Nejstreamovanější skladba na internetu. Předána bude rovněž cena Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls.