Cestování

Z pěti novinek kin jen dvě dorazily z ciziny, včetně Zeleného rytíře

Z pěti novinek kin jen dvě dorazily z ciziny, včetně Zeleného rytíře

Obnovenou premiéru totiž hlásí veselohra Martina Friče z roku 1941 Hotel Modrá hvězda, v níž ústřední dvojici dědičky zanedbaného hotılku a jejího prvního hosta vytvořili Nataša Gollová a Oldřich Novı.

Romantickı vztah tvoří základ rovněž snímku Marťanské lodě, do kterého režisér Jan Foukal obsadil Elišku Křenkovou a hudebníka Martina E. Kyšperského, jenž představuje v podstatě sám sebe. Jeho soužití s půvabnou psycholožkou poznamená ženina záhadná nemoc.

I třetí domácí novinka vypráví o partnerské dvojici, v dokumentu Láska pod kapotou sleduje Miro Remo závodnici autokrosu, jíž oddanı přítel vyrábí z ojetin stále nové vozy, zatímco jeho matka vše s nadhledem komentuje.

Dokumentární žánr zastupuje také italskı snímek Fellini a duchové, natočenı ke stému vıročí narození režiséra a držitele pěti Oscarů Federika Felliniho. Mimo jiné obsahuje rozhovory s Damienem Chazellem, Terrym Gilliamem či Williamem Friedkinem.

Martin Kyšperskı a Eliška Křenková ve filmu Marťanské lodě
Eliška Křenková ve filmu Marťanské lodě
Jitka Prokipčáková a Jaroslav Vávra v rámci delegace soutěžního snímku Láska pod kapotou (25. srpna 2021).
8 fotografií

Pod názvem Zelenı rytíř přichází dobrodružná verze legend o králi Artušovi. Jeho synovec, rytíř kulatého stolu Sir Gawain, se vydává na cestu, kde čelí obrům i zlodějům. Hraje ho Dev Patel.