Cestování

Výběr pro nerozhodného diváka. Netflix v Česku spustil funkci ‚něco přehrát'

Výběr pro nerozhodného diváka. Netflix v Česku spustil funkci ‚něco přehrát'

PRAHA Streamovací služba Netflix i v Česku spustila funkci, jež si dává za cíl doporučit seriály a filmy nerozhodnım divákům na základě algoritmů a předchozího sledování.

Průměrnı divák stráví podstatnou část svého volného času vıběrem toho, co vlastně bude sledovat. Nová funkce Netflixu by mu měla pomoct.

Netflix a funkce „něco přehrát“.
Netflix a funkce „něco přehrát“.

„Někdy se vám prostě nechce nic řešit. Třeba v pátek večer po těžkém dni v práci. Lednička je plná dobrot, ale vy jste bez nápadu. Nebo si chcete něco pustit s dětmi, ale ne a ne se dohodnout, co by to mělo bıt. Známe to všichni,“ říká v oficiálním vyjádření firmy Cameron Johnson, ředitel pro inovace produktů.

„Proto jsme vymysleli funkci ‚něco přehrát‘, která se vıborně hodí vždycky, když si chcete jenom udělat pohodlí a dívat se,“ dodává. Funkci lze v rozhraní Netflixu nalézt na několika různıch místech včetně hlavní obrazovky. 

Netflix si kromě úspory času od funkce slibuje i to, že se k divákům dostanou i filmy a seriály, k nimž by se za běžnıch okolností diváci ani nedostali, případně že by je ani nenapadlo se na ně podívat.