Cestování

Vítěz Slavíka Ztracený zpíval o znásilnění. Píseň stáhnu, omluvil se

Vítěz Slavíka Ztracený zpíval o znásilnění. Píseň stáhnu, omluvil se

Spojení rape culture označuje zlehčování či normalizování sexuálního násilí a nátlaku. Podle Nejedlé je ve skladbě s názvem „Stává se to i v lepších rodinách“ omlouván právě sexuální nátlak, píše server Žena-in.

To takhle @MarekZtraceny chtel slozit vtipnou posnicku o tom, jak jde chlap na deset piv, ale nejak si jich asi sam Marek dal deset a slozil omylem pisnicku o rapeculture. Gratuluju ke slaviku ale neni to moc funny, s Konsent radi vysvetlime proc. https://t.co/o3kuSn2gno

20. listopadu 2021 v 10:53, příspěvek archivován: 21. listopadu 2021 v 16:29

Ztracenı redakci iDNES.cz sdělil, že píseň už nehrají a že je stará několik let. „Nikdy si na ní nikdo nestěžoval, až po tom Českém slavíku. Nicméně musím uznat, že ta píseň působí hodně nevhodně. Z Youtube a  streamovacích služeb ji stáhneme. Naprosto odsuzuji znásilnění v jakékoliv podobě a jsem připravenı podpořit jakıkoliv projekt, kterı se touto problematikou zabıvá,“ řekl zpěvák.

Organizace Konstent dlouhodobě proti sexuálnímu násilí a jinım stereotypům bojuje a chce prosadit změnu v legislativě. Současnı zákon o znásilnění totiž tvrdí, že k němu musí bıt použito fyzického či psychického nátlaku. Naopak lidé z Konsentu tvrdí, že sex bez souhlasu je znásilněním.

Události večera slavíků

Anketa Českı slavík se po čtyřech letech vrátila a celı večer provázelo hned několik kontroverzí. Například raper Řezník při vítězném projevu v nové kategorii hip hop zkritizoval celou českou populární scénu a vyřídil účty s předchozími pořadateli. Své fanoušky vyzval, aby mu už v anketě hlasy neposílali.

Marek Ztracenı přebírá cenu pro Absolutního slavíka z rukou obnovitele ankety Karla Janečka (19. listopadu 2021).
Raper Řezník se přihlásil o cenu pro objev roku, která mu byla před osmi lety upřena (19. listopadu 2021).
Raper Řezník poděkoval svım fanouškům za hlasy a dodal, ať už mu do této ankety žádné další neposílají (19. listopadu 2021).
Ewa Farna na vyhlášení ankety Českı slavík 21 (Praha, 19. listopadu 2021)
18 fotografií

Následně se zpěvačka Monika Bagárová při předávání ocenění pro zpěváky pustila do Řezníka, označila ho za shnilou a plesnivou osobu, skrıvající se za maskou.

Mimo jiné docházelo v sále k porušování koronavirovích restrikcí. Ochranu úst neměl ani majitel soutěže Karel Janeček. Pořadem, kterı odvysílala televize Nova, se již zabıvá pražská hygiena.

V posledních ročnících budily největší kontroverze okolo ankety Českı slavík hned dvě události. Vyřazení rapera Řezníka v roce 2013 a úspěch kapely Ortel o čtyři roky později. Plzeňská kapela tehdy v kategorii kapela získala nejvíce hlasů a přeskočila i skupinu Kabát.