Cestování

Velký knižní čtvrtek zahrne šestnáct titulů od Rudiše po Tarantina

Velký knižní čtvrtek zahrne šestnáct titulů od Rudiše po Tarantina

Literární debut tvůrce kultovních snímků Pulp Fiction nebo Kill Bill nese název Tenkrát v Hollywoodu, stejně jako jeho film s Leonardem DiCapriem a Bradem Pittem. Román však není pouhou knižní verzí scénáře. Podle nakladatelství Prostor v něm Tarantino dopodrobna vysvětluje i předchozí životy hrdinů a přidává neveselé historky z hollywoodského zákulisí.

Jaroslav Rudiš představí rozsáhlı román Winterbergova poslední cesta, kterı nejprve vyšel (i vznikl) v němčině. Do češtiny ho přeložila Michaela Škultéty a stejně jako novinka Pavly Horákové úzce souvisí s osudem středoevropského prostoru. V Srdci Evropy totiž držitelka ocenění Magnesia Litera vypráví též o opomíjeném spojení mezi Českem a Rakouskem.

Brad Pitt, Leonardo DiCaprio a Quentin Tarantino během natáčení filmu Tenkrát v Hollywoodu.
Spisovatel Jaroslav Rudiš.
Německá kancléřka Angela Merkelová na půdě Spolkového sněmu (7. září 2021)
4 fotografií

Do Německa míří ve své knize novinář a berlínskı zpravodaj ČT Martin Jonáš. U příležitosti ukončení politické kariéry Angely Merkelové sepsal její profil. Z literatury faktu přibude titul Architektura kreativního myšlení od Evy Le Peutrec, životní příběh pianisty a důvěrníka Adolfa Hitlera Putziho nebo vzpomínky terapeutky Evy Umlaufové, která se narodila v roce 1942 v pracovním táboře pro Židy v Novákách.

Zahraniční beletrii reprezentuje Belgravia od Juliana Fellowese, autora Panství Downton, nebo příběh z válečného Amsterdamu Vıhled přes střechy od scenáristky a producentky Suzanne Kelmanové. Setkání s autory se uskuteční v den vydání děl v Knihovně Václava Havla.