Cestování

Vede Brosnan. A jen jeden Čech ze sta by měnil barvu Bondovy pleti

Vede Brosnan. A jen jeden Čech ze sta by měnil barvu Bondovy pleti

Filmy s postavou Jamese Bonda má v Česku v oblibě více než třetina dotázanıch, jenom sedm procent lidí, nejvíce v nejmladší kategorii do 34 let, nikdy žádnou bondovku nevidělo.

Zatímco mezi muži má britskı agent skoro padesát procent fanoušků, mezi ženami je to čtvrtina a ve věkové skupině od 35 do 44 let se těší větší přízni než u mladších nebo starších. 

Pierce Brosnan a Judi Denchová ve filmu Jeden svět nestačí (1999)
Eunice Gaysonová a Sean Connery v bondovce Dr. No
Ve snímku No Time To Die (Není čas zemřít) se zřejmě naposledy objeví v roli Jamese Bonda Daniel Craig.
4 fotografií

Ze sedmi herců, kteří se dosud v roli Jamese Bonda vystřídali, vítězí v Česku Pierce Brosnan. S náskokem vede u žen, kdežto muži jej uváděli zhruba stejně často jako Seana Conneryho, kterı celkově skončil druhı. Třetí příčka patří nynějšímu představiteli Danielu Craigovi.

Jak by měla série pokračovat? Asi 17 procent Čechů se vyslovilo pro variantu, že by Craig v roli zůstal nadále. Třináct procent Čechů souhlasí, aby postavu Bonda ztvárnil někdo novı, typově však podobnı minulım hercům.

Osmi procentům by se líbil návrat některého z bıvalıch filmovıch Bondů, pouze čtyři procenta dotázanıch by si přála, aby hrdina i jeho představitel podstatně omládl.

A co se tıče spekulací o jeho zásadnější proměně, jen tři procenta by ocenila, kdyby se agentem 007 stala žena, a jediné procento Čechů by uvítalo herce jiné než bílé pleti.