Cestování

VE VARU S MIRKOU: Kačer Donald i škrtička se loučí, Zátopek startuje

VE VARU S MIRKOU: Kačer Donald i škrtička se loučí, Zátopek startuje

Jindy se z festivalu vozí lázeňské oplatky, letos se ve velkém nakupovaly pláštěnky, holínky, deštníky, svetry, bundy a vitamíny. Jako by i svatı Petr dal najevo, že tradiční termín se slunečnou nadějí začínajících prázdnin sluší festivalu lépe než deštivá melancholie nastávajícího podzimu.

Přesto věrní vytrvali, což potvrzuje bezmála devět tisíc akreditovanıch účastníků a více než sto tisíc vydanıch vstupenek. Až dojemnou oddanost projevovali diváci také českım filmům, zejména pak Zátopkovi, kterı se v toptenu hlasování držel od prvního do posledního dne.

Mimochodem právě příběh Emila a Dany Zátopkovıch nyní zažívá svůj první víkend v kinech, kde se prokáže, jestli festivalové ovace mají na návštěvnost vliv. Osobně zrovna o Zátopka strach nemám, zato záplava domácích debutů a dokumentů může v běžné distribuci vyhořet.

Herec Ethan Hawke na červeném koberci. Do hotelu Thermal dorazil představit novı film Zoufalství a Naděje (27. srpna 2021).
Fanoušci Ethana Hawka čekají na příjezd jejich idolu (27. srpna 2021).
Fanoušci čekají na příjezd Johnnyho Deppa na červenı koberec na karlovarském filmovém festivalu (27. 8. 2021)
Johnny Depp zdraví před půlnocí fanoušky, někteří na něj před Puppem čekali od sedmé večerní (26. srpna 2021).
14 fotografií

Určitě zůstane v paměti davové šílenství kolem bezprostředního Johnnyho Deppa. Do festivalovıch kronik se zapíše také bizarní seznam nedodělků v rekonstruovaném Thermalu, kterı od prvotní laviny stížností přešel ve veselou spontánní soutěž o co nejbizarnější závadu.

Konečně punc vıjimečnosti přidala 55. ročníku proticovidová opatření. Je pravda, že kontrolní páska bezinfekčnosti zvaná škrtička, která se nedala uvolnit, takže se devět dní s pozvolna modrajícím nositelem sprchovala, máčela v kávě a zasekávala na klávesnici počítače, splnila svůj účel.

Ovšem pravda také je, že pravidlo o rozestupech by v tlačenici na Deppa nevymohlo ani policejní komando a že respirátory nenosili zdaleka všichni. Když se do vıtahu vecpe deset lidí, kteří se neznají, a z toho osm bez roušky, mění se představa potenciálního trasování v naprostou sci-fi.

Jenže lépe to asi vymyslet nešlo, na každı pád Vary mimo jiné sehrály roli předskokana pro nastávající filmové přehlídky. Jen v září se jich v Česku rısuje pět; otázkou je, kolik nadšenců si dopřeje repete poté, co si kamarádku škrtičku konečně odstřihli ze zápěstí.