Cestování

Ve Francii vyjde komentovaná verze Hitlerovy knihy Mein Kampf

Ve Francii vyjde komentovaná verze Hitlerovy knihy Mein Kampf

PAŘÍŽ Francouzské nakladatelství Fayard oznámilo, že 2. června vydá kritickou edici knihy Mein Kampf (Můj boj), ve které nacistickı vůdce Adolf Hitler představil svou rasistickou a antisemitskou ideologii. Vıtěžek z prodeje bude určen nadaci Auschwitz-Birkenau, která se stará o zachování zbytků někdejšího nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim-Březinka.

Vydání knihy bude vyvrcholením desetiletého projektu nakladatelství. Publikace bude distribuována jen knihkupcům, kteří si ji objednají, a její cena byla stanovena na 100 eur (2550 korun), aby okruh čtenářů zůstal omezen.

Provokativní inscenace Mein Kampf v kostnickém divadle.
První vydání Mein Kampfu v Německu od konce války.

Mein Kampf napsal pozdější vůdce nacistického Německa Hitler v letech 1924 až 1925, kdy si ve vězení v bavorském Landsbergu odpykával trest za protistátní povstání a snahu svrhnout říšskou vládu během takzvaného pivního puče v roce 1923.

Hitlerův manifest vyšel s kritickımi poznámkami před pěti lety také v Německu, letos i v Polsku. Nekomentovanı překlad Hitlerovy knihy se objevil v řadě evropskıch zemí, například v Česku v roce 2000.