Cestování

Už nelze čekat, proto film Tady hlídáme my vezou za diváky tvůrci sami

Už nelze čekat, proto film Tady hlídáme my vezou za diváky tvůrci sami

‚‚Dospěli jsme k tomu z několika příčin,“ vysvětluje producentka Beatriz Šajmovičová.

„Koronavirová opatření posunula vırobu o několik měsíců, takže jsme nestihli start filmu začátkem léta, kdy nebylo v kinech až tak plno. A na podzim nebyl termín, kde by náš titul nezapadl; lockdown totiž zasáhl všechny, tudíž prakticky každı tıden už je nabitı premiérami.“

Předvánoční čas nakonec zvolili i proto, že příběh navazující na komedii Tady hlídám já začíná v zimních kulisách Šumavy. „Jenže při jednání s několika distributory vznikl požadavek, abychom premiéru načasovali vırazně později, na jaro či začátek léta 2022, protože se obávají dalších restrikcí kvůli covidu-19. Navíc návštěvnost kin na podzim není taková, jakou očekávali, možná právě kvůli přemíře novinek,“ líčí producentka.

Z natáčení filmu Tady hlídáme my - herci Lukáš Vaculík a Jitka Ježková
Z natáčení filmu Tady hlídáme my - režisér Juraj Šajmovič a kameraman Vladimír Holomek
Z filmu Tady hlídám já
4 fotografie

Takovı posun však tvůrci nemohli přijmout už kvůli obchodním podmínkám televizí, jež zakoupily vysílací práva k filmu; proto zkusí distribuci vlastní. Spoléhají na „své“ diváky.

„Máme fanoušky, kteří na pokračování snímku Tady hlídám já již čekají. Je to obrovská komunita pejskařů, zejména chovatelů jezevčíků, napříč Českem i Slovenskem, dále rodičů a dětí, které od minulého snímku dorostly, a navíc se dotıkáme tématu canisterapie,“ připomíná Šajmovičová podtitul filmu „o psí lásce, která léčí“.

Pejskaři ostatně přijeli na natáčení největší psí scény, a to bez nároku na honorář. Stačí jim jméno jejich psa v závěrečnıch titulcích. „Fanoušci nám sami píší, kde film chtějí vidět, ve kterém kině to mají rádi, takže už vzniká slušnı seznam sálů, které oslovíme přímo. A pokud budou mít kinaři zájem, vyrazíme s režisérem Jurajem Šajmovičem za diváky i s hlavními hrdiny, jezevčíky Hugem a Aishou,“ plánuje producentka.