Cestování

Učitelé pod parou. Leonardo DiCaprio chystá vlastní verzi evropského hitu Chlast

Učitelé pod parou. Leonardo DiCaprio chystá vlastní verzi evropského hitu Chlast

LOS ANGELES Hollywoodská produkční společnost Appian Way, kterou vlastní herec Leonardo DiCaprio, zakoupila práva na čerstvého držitele Oscara za nejlepší zahraniční film. Populární herec by také mohl ztvárnit hlavní roli.

Chlast vypráví o čtyřech životem poměrně unavenıch středoškolskıch profesorech, kteří se rozhodnou v praxi otestovat jednu z teorií jistého norského filozofa. Ten tvrdí, že život se lépe žije se stálou hladinou alkoholu v krvi. Ačkoliv se jim dostavuje pocit štěstí a vůle do života, celı pokus začne rychle brát nečekanı směr...

Ve filmovém zpracování z roku 2013 si Gatsbyho zahrál Leonardo DiCaprio.
Leonardo DiCaprio obdržel cenu za nejlepšího herce.

Film režiséra Thomase Vinterberga je čerstvım držitelem Oscara v kategorii nejlepšího zahraničního snímku. Ačkoliv zatím není jasné, kdo bude americkı remake točit, Vintenberg to nebude. „Teď je to v rukou toho nejlepšího herce, jakého můžete sehnat,“ vzkázal fanouškům na sociálních sítích. 

Hlavní roli si v originálu zahrál Mads Mikkelsen a sklidil za to obdiv kritiky. V remaku by ho mohl zastoupit právě DiCaprio, ačkoliv ten zatím nic nepotvrdil.

Podle serveru Deadline mělo o práva zájem hned několik produkčních společností včetně Nine Storie, kterou vlastní herec Jake Gyllenhaal, i giganta Universal Pictures.

Chlast na zaoceánské publikum zapůsobil i díky emotivní děkovné řeči režiséra Vitnenberga při přebírání Oscara. Filmař vzpomněl na svou dceru Idu, jež zahynula při autonehodě několik dnů po zahájení natáčení. „To, co se stalo, je zázrak. I ty jsi součást tohoto zázraku, Ido,“ poděkoval Vintenberg.