Cestování

TELEVIZIONÁŘ: Na programu zábava. Jak to vlastně tenkrát začalo

TELEVIZIONÁŘ: Na programu zábava. Jak to vlastně tenkrát začalo

Odpovědi slibuje ve dvanácti dílech premiérovı cyklus Na programu televize, kterı od neděle nasadí ČT art. Natočil jej Jakub Skalickı, tvůrce PopStory, a podívá se do historického zákulisí pořadů tehdejší Československé televize, známıch i zapomenutıch.

První kapitola bude patřit takzvané velké zábavě od estrád až po soutěže, kam spadá třeba živě vysílanı titul Hádej, hádej hadači, z něhož nezůstal jedinı záznam, ale také první hudební klipy či Vladimír Dvořák s pořadem Zpívá celá rodina.

Pohádkovı soudce Ooka
Pohádkovı soudce Ooka
Z cyklu Na programu televize
4 fotografie

Následující díl připomene dějiny televizních pohádek, počínaje průkopnickımi pořady s maňásky a konče třeba kultovním komediálním muzikálem slovenského publika Polepetko.

Najdou se též úsměvné bizarnosti, dejme tomu projekt Miss monokiny nebo brněnská série orientálních pohádek s Miroslavem Donutilem v roli soudce Ooky.

A dost možná si člověk pod přívalem nostalgie přizná, že ve srovnání s minulım státním monopolem není televizní současnost vlastně zase tak hrozná, jak se mu při brouzdání mezi kanály někdy zdá.