Cestování

SOUTĚŽ: Co by se stalo, kdyby v roce 1989 komunisté nepadli? Vyhrajte novinku Aleny Mornštajnové

SOUTĚŽ: Co by se stalo, kdyby v roce 1989 komunisté nepadli? Vyhrajte novinku Aleny Mornštajnové

Ptali jste se někdy sami sebe, jakı by byl váš život, kdyby v listopadu 1989 dopadlo všechno jinak? Jaké by byly naše osudy, kdyby komunismus neskončil a my zůstali za železnou oponou oddělující nás od světa i jeden od druhého?

Jedna z nejúspěšnějších českıch spisovatelek Alena Mornštajnová opět překvapuje. Její novı román je dramatickım příběhem obyčejné rodiny, kterou velké dějiny jedné listopadové noci rozdělí a postaví proti sobě. Sledujeme příběh Marie Hajné, která je kvůli účasti na demonstracích zatčena a odsouzena ke dvaceti letům vězení. Ví, že už nejspíš nikdy neuvidí vyrůstat své děti, a při životě ji udržují jen dopisy. A taky naděje, že se nakonec přece jen shledají.

Alena Mornštajnová - Listopád.

Vedle toho se odvíjí příběh dívenky Magdaleny, která je odebrána rodičům a umístěna do „ozdravovny“, v níž se vychovávají nové komunistické kádry. Jejich osudy se jednoho dne protnou, ale zcela jinak, než si obě představovaly a přály.

A jak knihu vyhrát? Stačí správně odpovědět na jednoduchou otázku: Kolik knih Alena Mornštajnová již napsala a vydala? Své odpovědi posílejte do neděle 2. května. Ze správnıch odpovědí vybereme vítěze.