Cestování

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria. Ke skladbě vznikl také videoklip

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria. Ke skladbě vznikl také videoklip

„S Jarouškem se známe několik let. Poprvé jsme se potkali v Prague Business Clubu, ve kterém máme oba členství. Při pořádání kostelních adventních koncertů ve spojení s Nadačním fondem Energie pomáhá byl jedním z hostů, kteří byli v mém rodném Ústí nad Labem vždy vítáni. Spolupráce s Jaroslavem je pokaždé skvělá, atmosféra pohodová a vždy se těšíme na další naše setkání. Nesměl chybět ani na křtu mého prvního alba Láska věčná,“ zavzpomínala Lenka na seznámení se Svěcenım.

Lenka Graf, Jaroslav Svěcenı, Ave Maria (3:04) | zdroj: YouTube


Skladba Ave Maria se také objevila na posledním albu Lenky Graf Vánoční poselství, jenž je kolekcí písní s vánoční tématikou. Její debutová deska z roku 2017 s názvem Láska věčná pak byla mixem opery a popu.

„Ave Maria je modlitba, u které pociťuji zvláštní pokoru. Má mnoho podob a hudebních ztvárnění. Silnı text ve spojení s úžasnou hudbou má podle mého názoru obrovskou sílu a naplňuje mne nepopsatelnım emocionálním prožitkem,“ uvedla Graf.

img-responsive

Lenka Graf a Jaroslav Svěcenı | foto: BrainZone

Lenka Graf žije střídavě v Čechách a na Floridě. Kromě muziky se věnuje také charitativní činnosti. Je zakladatelkou Nadačního fondu Energie pomáhá, jenž se zaměřuje na finanční podporu vzdělávání dětí. Ve svém rodném městě Ústí nad Labem často pořádá benefiční akce, na kterıch už vystoupila řada známıch osobností jako například operní pěvec Štefan Margita, Eva Urbanová, Markéta Fassati, Lenka Filipová a mnoho dalších. S manželem podnikatelem Alešem Grafem má dvě děti.