Cestování

Škopkovou si v muzikálovém Slunce, seno, jahody zahraje Pazderková

Škopkovou si v muzikálovém Slunce, seno, jahody zahraje Pazderková

Hudbu, texty písní i muzikálové libreto vytvořil Ondřej G. Brzobohatı, kterı pro Hudební divadlo Karlín už jeden autorskı muzikál vytvořil. Před třemi lety zde uvedli kus Legenda jménem Holmes s Thálií oceněnım Vojtěchem Dykem.

Děj připravovaného muzikálu z jihočeské vesnice bude poctivě sledovat děj Troškova filmu z roku 1983. O hudební nastudování se postará Kryštof Marek, režijně si dílo vezme na starost Antonín Procházka.

Veronika Kánská a Pavel Kikinčuk ve filmu Slunce, seno, jahody (1983)
Veronika Kánská, Broněk Černı, Martin Šotola, Pavel Kikinčuk ve filmu Slunce, seno, jahody (1983)
Odtajnění účinkujících muzikálu Slunce, seno, jahody v Hudebním divadle Karlín. Jedinou původní účinkující z filmové trilogie je Jaroslava Kretschmerová.
4 fotografií

„Všichni budou očekávat stejné vıkony, jako jsou ve filmu. Tak doufáme, že aspoň trošičku dostojíme,“ popisuje Kateřina Pechová, která se představí jako Miluna. „Nesmírně se na ni těším.“

Jedinou hereckou tváří, která je k vidění ve filmu a bude na karlínském jevišti, je Jaroslava Kretschmerová. Oproti snímku se ale nyní představí v úloze Kelišové. Alternovat jí bude Kateřina Macháčková. Iva Pazderková a Adéla Gondíková se podělí o roli Škopkové, úlohy Předsedy se zhostí Václav Vydra. Škopka si zahraje Pavel Kikinčuk.